Yalçın Akdoğan: 'Konu izinsiz apartlardır'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Denizli'de şahit olduk, kız öğrencilerle erkek öğrenciler aynı evde kalıyor, bu muhafazakar yapımıza ters" sözlerinin ardından başlayan tartışmalara Erdoğan'ın siyasi başdanışmanı Yalçın Akdoğan da katıldı

04 Kasım 2013, Pazartesi 19:41
A A
Yalçın Akdoğan: 'Konu izinsiz apartlardır'

Akdoğan sosyal paylaşım sitesi Twitter’deki hesabından yaptığı açıklamada, konunun saptırıldığını savundu. Sorunun ’kayıtdışı apartlar’la ilgili olduğunu kaydeden Akdoğan’ın açıklaması şöyle:

"Ev, Otel, yurt, pansiyon statüsünde olmayan, herhangi bir mevzuata ve kontrole de tabi olmayan bazı yerler öğrenci barındırmaktadır. Kayıtdışı ve denetim dışı ticaret yapan apart türü bu yerler öğrenciler açısından da bir kısım sorunlar üretmektedir. Mesele budur. Öğrenci evlerinin hukuki durumu ve statüsü bellidir. Bahsi geçen apartlar kayıtdışı olduğundan illegal örgütlerce istismar edilebilmektedir. CHP’lilerin ahlak polisliği tezviratı gerçekdışıdır. Öğrenci evlerine yönelik hedef saptırmalar da çok yanlıştır. Konu izinsiz apartlardır."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.