Yalçın Topçu AK Parti'den milletvekili adayı mı?

Seçim kabinesindeki sürpriz isimlerin başında MHP Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş geliyordu. Ardından ise BBP eski Genel Başkanları'ndan Yasin Topçu ismi dikkat çekmişti. MHP'den istifa eden Türkeş'in AK Parti'den aday olup olmayacağı henüz netlik kazanmazken Yasin Topçu 1 Kasım seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı

18 Eylül 2015, Cuma 13:11
A A
Yalçın Topçu AK Parti'den milletvekili adayı mı?

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Beyoğlu Belediyesi tarafından Tepebaşı’nda düzenlenen ’9. Beyoğlu Sahaf Festivali’nin açılışına katıldı. Yalçın Topçu, programın sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Doğan Medya Grubu’na yönelik olarak terör propagandası suçlamasıyla açılan soruşturmaya Avrupa Birliği Komisyonu’nun yaptığı açıklamaları hatırlatarak, ne düşündüğünü sorması üzerine Bakan Topçu, "Hak ve özgürlüklerin garanti altına alındığı hukuk devleti olan bir ülkeyiz biz. Herkes bize birşey söylerken komşularımız önce kendi iç işlerine baksınlar, kendilerine baksınlar. Zaten benim ’kızıl elma’m Avrupa Birliği filan değil. Benim kızıl elmam medeniyet coğrafyamızın dilde fikirde bir olmasıdır" şeklinde değerlendirmede bulundu.

MİLLETVEKİLLİ ADAYLIĞI SORUSU

AK Parti’den aday olup olmayacağıyla ilgili bir soru soran gazeteciye Topçu, "Yok kardeş. Ben bağımsız bakanım. Aday değilim" şeklinde yanıt verdi. Yalçın Topçu, açıklamalarının ardından festival katılan sahafların stantlarını gezdi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.