Yalınayak trafik polisi

Yalınayak trafik polisi

Erzincan'da aşırı yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönünce, bir trafik polisi, ayakkabılarını çıkartıp otomobillere yol vermeye çalıştı

17 Temmuz 2011, Pazar 10:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Akşam saatlerinde başlayan ve etkisini gittikçe arttıran yağmur, kenti sular altında bıraktı. 40 dakika süren yağış boyunca metrekareye 17.2 kilogram yağış düştüğü açıklandı.

Yağmur, ana caddelerde ve bazı mahalleleri su altında bıraktı. Göle dönen yollarda halk, yolun karşısına geçmekte zorlandı. Bu sırada bazıları ayakkabılarını çıkartıp, bazıları da pantolonlarının paçalarını katladı. Caddeleri sel suları basarken, en işlek kavşakta trafik sıkışıklığı yaşandı.

Caddelerin suyla kaplı olması nedeni ile görevli trafik polisi de ayakkabılarını çıkartarak trafiğe yön vermeye çalıştı. Özellikle bazı mahallelerde yağmur yağışı etkisini daha fazla gösterdi. Rögar kapaklarının tıkanmasıyla 35 ev ve iş yerinin bodrum katı sular altında kaldı. Ana arterlerde yağış nedeni ile trafik sıkışıklığı yaşandı. Belediye ekipleri, sular altında kalan evlerde tahliye çalışmalarını yürütüyor.

Recep DEMİRCİ/ ERZİNCAN, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nesli tükenme tehlikesinde olan ’Karakulak’ ölü bulundu