'Yalnızlıkla iyi anlaştım'

Sevilen aile dizisi 'Akasya Durağı'nın yeni bölümleri seyirciyle buluştu. Biz de dizinin güzel ve yaramaz kızı Pelin Sönmez'le buluştuk

21 Nisan 2012, Cumartesi 05:00
A A

Röportaj: Çağnur Hatipoğlu
cagnurhatipoglu@gmail.com


“Çocukluk hatası” dediği müzik albümünü, defolarını, çektirdiği seksi fotoğrafları anlattı bize. Aşkı da konuştuk. Ama eski sevgilisi popçu Murat Dalkılıç konusuna değinmek istemedi. Pelin Sönmez zor aşık olurmuş. Aşk kapısını çaldığında da zaten değişken olan ruh hali, kendi deyimiyle, ışık hızıyla yarışırmış...

Galiba rol aldığın ‘Akasya Durağı’ dizisiyle birlikte büyüdün.

Aynen öyle. 4 yıldır dizideyim. 19 yaşımdaydım başladığında. Şimdi 21’im.

Dizideki Osman Ağa gibi bir baban olsa ne yaparsın?

Bana zincir vuramaz, özgürlüğüme düşkünüm. Kendi doğrularım var. Gerçek babam da genç kız olmaya başladığımda üstümde çok hakimiyet kurmaya başladı. Sonra baktı ki aramız bozulacak, arkadaş gibi yaklaşmaya başladı. Çünkü bana “Yapma” denileni yaparım.

Ailenle mi yaşıyorsun?

Evet.

Seni oyunculuğunla tanıdık ama bir müzik albümün var...

Evet, öyle bir albümüm var. Çocukluk hatasıydı. O zamanlar çocuktum.

Neden hata olsun ki?

Müzik, profesyonel anlamda yapıldığı zaman albüm haline gelmeli. Benimki çok amatörceydi. İsteğim ve rızam dışında gelişmişti. O hatanın, çocuk olduğum için bir affedileceğini düşünüyorum. O konuya fazla girmek istemiyorum.

Ailen de müzisyen. Ailenin zoruyla mı albümü çıkardın?

Enstrüman çalan, sesi güzel olan çok insan var ailemde ama profesyonel olan yok.

  Nasıl oyuncu oldun?

Benim adapte sorunum var. Bir işten ya da bir şeyden çok çabuk sıkılabiliyorum. O nedenle, tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. Hayata ve kadere inanırım, yürüdüğüm yol beni buraya çıkardı. Çevremdeki herkes “Sen oyuncu olmalısın” derdi. Herhalde bu bir aura.

  Güzel olduğun için öyle söylüyorlardı herhalde.

Dünya güzeli bir kız olduğumu düşünmüyorum. Kendimi çok da beğenmem. Benden çok daha güzel olup bu işi yapamayan insanlar var. Eh, bu biraz şans, kader ve ekran ışığı diyelim.

“Estetik yaptırmadım”

Oyunculuğu seviyor musun?

Çok. İçine kapanık biriyim. Duvarlarım var. İçimde fırtınalar kopar ama bir ömür susabilirim. Dizide hiç alakam olmayan bir kızı oynuyorum. Bu hoşuma gidiyor, karakteri keşfediyorum. İnsanlar dizi ile gerçek hayatı ayıramıyor. Sizi o insan sanıyorlar.

Nerelisin?

Trabzon-Sürmeneliyim. Bunu duyanlar bana “Burnun estetikli mi?” diye soruyor.

  Ben de sorayım o zaman...

Hayır. Vücudumun hiç bir yerinde estetik yok.

Bu arada, okuyor musun?

Kocaeli Üniversitesi Turizm Seyahat Bölümü’nü bitirdim. Okul, hocalarım sayesinde bitti (gülüyor). Hocalarım beni arayarak “Pelin, bugün sınav var, gel istersen, yoksa sınıfta kalacaksın” diyorlardı. Sonunda bir gün “Gel de diplomanı verelim” dediler.

Spor yapıyor musun?

Spor anlayışım, yüzmekten öteye gitmiyor. O da yazları. Havuzu da sevmiyor, denize giriyorum. Spor merkezine üyeyim ama efor sarfetmekten sıkılıyorum

“İkili ilişkilerde hiç iyi değilim”

Erkekler seni çok seksi buluyor. Seksi olduğunu düşünüyor musun?

Kendimi seksi bulmuyorum, öyle bir çabam da yok.

Popçu Murat Dalkılıç ile ilişkin bir dargın bir barışık sürüyor...

Bu konuları hiç konuşmayalım. İsim bile söylemeyelim.

Şu an beraber olduğun biri var mı?

Asla ilişki arayan biri olmadım. Çünkü ilişkilerde hiç iyi değilim. Aşk benim için çok zor bir şey.

  Zor mu aşık olursun?

Aşkı hissetmem çok zor. Dolayısıyla anlaşılması kolay biri değilim. Ruh halim ışık hızıyla yarışır).

”Karşımdakinin beni çözmesi gerek” mi diyorsun?

Yok, o da değil de... Kimseyi çekemem. Kimse de beni çekmesin. Uzun zamandır yalnızlıkla güzel giden bir ilişkim var. Onunla çok iyi anlaşıyoruz (gülüyor).

Kıskanç mısın?

Ufff!!! Hem de nasıl! “Benim insanlarım” dediğim bir topluluğum var. Sevdiklerimi çok sakınıyorum. Bazen kendimden bile kıskanıyorum. Benden çok başkasına ilgi gösterdiği an bil ki bende ‘daral’ var. O insanın dünyasının merkezi ben olmalıyım. Aslına bakarsan bu da gayet insani bir istek.

“Seksi bedende çocuk ruhluyum”

 Sana “Minicik, ufacık tefecik hanım kız” yakıştırması yapılıyor.

İçi beni dışı seni yakar diyorum (gülüyor).

  Niye güldün? Hanım hanımcık değil misin?

Az önce söylediğin seksi pozlarıma bakarak bana yaklaşan erkeklere “İçi beni dışı seni yakar” diyorum. Çünkü içi çocuk ruhlu olan kıza seksi kız bedeni geçirilmiş gibiyim. Dış görünüşüm benimle uyuşmuyor.

( 14.04.2012 tarihli Cumartesi Postası'ndan alınmıştır. )

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.