Yanardağda facia: Anne, baba ve çocukları kratere düşüp can verdi

İtalya'nın Napoli kentindeki Solfatara Yanardağı'nı gezmeye giden anne, baba ve 11 yaşındaki oğulları, sıcaklığı bin dereceyi bulan aktif bir kratere düşerek can verdi. Çiftin 7 yaşındaki oğulları ise bariyeri geçmediği için kurtuldu

13 Eylül 2017, Çarşamba 15:25
A A
Yanardağda facia: Anne, baba ve çocukları kratere düşüp can verdi
Polis yetkililerine göre, Massimiliano Carrer (45) adlı baba ve Tiziana Zaramella (42) adlı anne, girilmesi yasak bölgedeki bariyerleri aşarak yanardağ ağzının yakınlarına giden ve aşağı düşen oğulları Lorenzo'yu kurtarmaya çalışırken üç metrelik çukura yuvarlandı.


 

SICAKLIK 1000 DERECEYİ BULUYOR


BBC Türkçe'nin haberine göre İtalyan çiftin yedi yaşındaki oğulları ise bariyeri geçmediği için kurtuldu. Çift ve çocuklarının yanardağdan çıkan dumandan zehirlenerek ya da zeminin kayması sonucu aşağı düştüğü sanılıyor. Kraterdeki sıcaklığın 1000 dereceye ulaştığı söyleniyor.Anne ve babayla çocuklarının cesetleri kraterden çıkarıldı. Pozzuoli Belediye Başkanı Vincenzo Figliolia, yanardağda 40 yıldır böyle bir trajedi yaşanmadığını söyledi.


SÜLFÜRLÜ DUMAN VE BUHAR ÇIKIYOR


Adı İtalyanca sülfürden gelen Solfatara, Napoli'nin batısındaki yanardağlardan biri ve turistlerin uğrak yerlerinden... Sığ bir krateri olan yanardağdan sülfürlü duman ve buhar çıkıyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...