Yandan mı ortadan mı?: Yüz şekline göre saçı nereden ayırmalı?

Olgunlaşmaya başlayan her kadının yapması gereken ilk şey saçının ayrım noktasını belirlemektir. Saçı doğru yerden ayırmak, hem yüzünüzü istediğiniz şekle sokar hem de yaşınızı olduğundan küçük gösterebilir. Ancak önemli olan yüz şeklinizi bilmektir. Saç ayrımı, sandığınızdan da önemli. Peki siz ne yapmalısınız, yandan mı yoksa ortadan mı?

19 Şubat 2021, Cuma 17:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kalp şeklinde yüzler

Kalp şeklinde yüzler

Scarlet Johansson’un da sahip olduğu kalp şekilli yüz hatları, çene çizgisini ayıracağı için en güzel yana doğru ayrılmış saçlar ile ortaya çıkar.

Yuvarlak yüzler

Yuvarlak yüzler

Tıpkı Jennifer Lawrence gibi yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için en uygunu, saçları ortadan ayırmaktır. Çünkü bu şekilde yüzünüz olduğundan daha uzun ve simetrik görünür. Kahkül veya perçem de bu tip yüzler için ideal saç şekli olabilir.

Oval yüzler

Oval yüzler

Jessica Alba'ın da sahip olduğu oval yüzler, her saç şekline uygundur. Ama saçları soldan ayırmak size yakışıyor da olsa daha çekici görünmek için en uygunu saçınızı ortadan ayırmaktır. Buna ek olarak, eğer perçemleriniz varsa, şakaklarınıza doğru uzatmanız sizi daha çekici gösterebilir.

Uzun yüzler

Uzun yüzler

Sarah Jessica Parker gibi uzun yüzlü kadınlar için yapılabilecek en doğru şey, saçı kesinlikle ortadan ayırmamaktır. Çünkü uzun suratlı kadınlar, saçlarını yandan ayırdıklarında bu suratlarına genişlik kazandırır ve bu da sizi daha çekici gösterir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünya'nın en güzel kadınından: Rihanna'nın bakım ve makyaj sırları