Yangın söndürmeye giderken öldüler

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye aracı, Bala ilçesindeki bir ot yangınına giderken Gölbaşı yakınlarında devrildi. Kazada 2 itfaiye eri yaşamını yitirdi, 1 kişi yaralandı

A A
Yangın söndürmeye giderken öldüler

Kaza, Gölbaşı Konya Yolu 1. kilometrede saat 13.00 sıralarınd ameydana geldi. Ankara'nın Bala ilçesinde bir ot yangınına giden ve sürücüsü belirlenemeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait  itfaiye aracı, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi.

Korkunç kazada devrilen itfaiye aracının içinde bulunan, yangın söndürmeye giden 3 itfaiyeciden 2'si olay yerinde can verdi, 1 itfaiyeci ise ağır yaralandı.

Yaralı itfaiyeci önce Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne, daha sonra da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.Kazanın nasıl olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, yan yatan araç Büyükşehir Belediyesi'ne ait vinç ile yoldan kaldırıldı.

Kaza sonrası Konya yolu 1 saat kadar trafiğe kapatılırken, itfaiyecilerin yerde yatan cansız bedenlerini gören meslektaşları sinir krizleri geçirdi.

DHA

 

 

    

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Adeta yuttu