Yanık bıraktığı sigara canından etti

İzmir'in Torbalı İlçesi'nde 26 yaşındaki Mehmet Ayrıç, söndürmeden uykuya dalınca, yatağı tutuşturan sigaradan çıktığı belirtilen yangında dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdi

A A
Yanık bıraktığı sigara canından etti

Bugün saat 06.00 sıralarında, Torbalı’daki bir kafeteryada garson olarak çalışan Mehmet Ayrıç’ın, iki arkadaşıyla kaldığı Tepeköy Mahallesi’ndeki bekar evinden dumanlar çıktığını farkeden komşuları, durumu itfaiyeye bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını su sıkarak söndürdükten sonra eve girdiklerinde, Ayrıç’ı yatağında dumandan zehirlenerek ölmüş halde buldu. Yangının, iki ev arkadaşıyla günün ilk ışıklarına kadar eğlenip, televizyon seyrettikten sonra odasına çekilen Ayrıç’ın söndürmeden uyuduğu sigarasının yatağı tutuşturması sonucu çıktığı belirlendi.

Ayrıç’ın ev arkadaşlarının ise farklı odalarda olmaları nedeniyle dumandan etkilenmedikleri öğrenildi. Polis ve savcının olay yerindeki incelemesinin ardından Ayrıç’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Ayrıç’ın ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye 2014'e nasıl girdi?