Yanlış erkekleri çekmenizin 7 nedeni

Ergenlik yıllarında ilk erkek arkadaşınızdan sonra, size hep zarar veren, manipüle eden, hayatınızdan çıktıktan sonra bile negatif enerjisinin devam ettiği erkeklere meyil ettiğinizi fark ettiniz mi? Size iyi gelmeyen, mutlu etmeyen sizi adeta zehirleyen toksik erkekler giriyor hep hayatınıza. Bu erkeklere özel ilginiz yoksa, muhtemelen sizde onları çeken bir davranış ya da başka bir şey var. Bu davranışları değiştirin demiyoruz, 'Neden beni buluyorlar' sorusunun cevabı olsunlar istiyoruz. Peki toksik erkeklerin sizi bulmasının ardında yatan nedeni hiç düşündünüz mü? İşte, kötü erkekleri kendinize çekmenin 7 nedeni!

15 Mayıs 2020, Cuma 13:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Hoşgorülüyseniz

Hoşgorülüyseniz

Onlara karşı gösterdiğiniz hoşgörü, sizi kolay bir hedef olarak görmelerine sebebiyet verebilir. Sizin tüm insanlara karşı gösterdiğiniz şefkatli tavırlarınızı, kendi çıkarları için kullanmaya başlayabilirler. 

Çok iyi bir dinleyiciyseniz

Çok iyi bir dinleyiciyseniz

Karşısındaki insanı sessizce dinlemeyi bilen insanların etrafı hep daha fazla insanla çevrilidir. Manipülatör ve narsist insanların en başarılı silahı fazla konuşmaktır. Sözlerini kesmeyecek kadar kibarsanız, dinlerken sağa sola bakmıyorsanız, çevrenizden ayrılmamalarının en büyük nedeni bu olabilir. 

Uyumlu bir insansanız

Uyumlu bir insansanız

Bu insanlar karşılarındakileri rahatlatır ve onlara kendilerini iyi hissettirir. Aşırı uyumlu davrandığınız ve tüm yetkiyi karşı tarafa verdiğiniz durumlarda, toksik bir insanı hayatınıza çekmiş olursunuz. Böyle insanlar hayatınıza girer ve size sürekli kendi isteklerini kabul ettirerek huzurunuzu kaçırırlar. Kontrolü tamamen onlara verdiğinizi fark ettiğinizde de ise tüm enerjiniz çoktan kaybolmuş olur. Toksik bir kişinin uyumlu tarafınızdan istifade ettiğini düşünüyorsanız, onlara kontrolün kendinizde olduğunu gösterin. Her istedikleri anda size ulaşmalarını engelleyin, o an müsait olsanız bile, “sana 10 dakika sonra döneceğim” diyerek hayatınızda onlardan başka önceliklerinizin de olduğunu ortaya koyun.


Dozunda kontrolü seviyorsanız

Dozunda kontrolü seviyorsanız

Eğer partnerinizin üzerinde olumlu sonuçları olacak oranda kontrol sahibi olmayı seviyorsanız, bu insan sizi adeta bir yaşam koçu olarak görmeye başlar. Ailesiyle tartıştığınızda size koşar, tavsiye verirsiniz, işyerinde işler yolunda gitmez size koşar. Tebrikler, artık onun psikoloğu olmuşsunuz. İnsanları kendi hallerine bırakmayı deneyebilirsiniz.

 İlişki bağımlısıysanız

İlişki bağımlısıysanız

"Hayatımda bir erkek olsun da, nasıl olursa olsun" diyorsanız zaten seçme şansını çoktan gözardı etmişsiniz. Biraz seçici olmazsanız, aradığınız iyi bir ilişkiden çok yalnızca 'erkek arama'ya dönüşür.

Herkesi kendiniz gibi sanıyorsanız

Herkesi kendiniz gibi sanıyorsanız

"Herkesi kendim gibi sanıyorum" klişe ve dikkate alınmaması gereken bir ifadeden ziyade, pek çok insan gibi gerçektir. Herkesi kendiniz gibi sanmak yerine karşınızdaki insanı gözlemleyin, hangi olaya ne şekilde yanıt veriyor ölçüp biçin. Onu da kendiniz gibi sanmaya devam ederseniz sizi manipüle etmeye, söylediği her şeye inandırmaya devam edecektir.


 Olaylara dışarıdan bakamıyorsanız

Olaylara dışarıdan bakamıyorsanız

Olaylara biraz dışarıdan bakıp yorum yapma yeteneğine sahip değilseniz, içinde bulunduğunuz durum sizin için normalleşecek ve tercih etme hakkını silip atacaksınız. Kötü durumların içinde sıyrılabilme motivasyonunu elde etmek için bazen bir adım uzaklaşıp büyük resme bakmak gerekir. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kötü giden ilişkide hala umut olduğunu gösteren 8 işaret