Yanlış mesaj faciası

Kartını verdiği büfe sahibinin, Tülay Önce'ye gece attığı “Çok işimiz olur” mesajı, faciaya yol açtı. Mesajı gören koca, 'hesap' sormaya gitti, çıkan kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı

14 Eylül 2011, Çarşamba 09:40
A A

İstanbul Bakırköy'de eşi ve oğlu ile PVC kapı ve pencere imal eden Tülay Önce (44), 29 Mart 2011’de, yağmurdan kaçarak Yusuf Hökenek’in işlettiği büfenin çatısı altına sığındı. Bu sırada büfenin arkasındaki çay bahçesinde tadilat vardı. Tülay Önce, cam balkon işi yaptıklarını söyleyerek kartını Yusuf Hökenek’e verdi. Hökenek, gece telefona “Sizinle çok işimiz olur” diye mesaj attı. İddiaya göre, Tülay Önce, kim olduğunu sormak için Hökenek’i aradı ancak düzgün cevap alamadı. Ardından devreye eşi Ercan Önce girdi, taraflar bu kez de dertlerini birbirlerine anlatamadı.

TABANCALAR ÇEKİLDİ

Bunun üzerine Ercan Önce, eşi Tülay, oğlu Fırat ve arkadaşı Muhammet Alkan ile büfeye gitti. Tartışma büfenin önünde de devam edince Yusuf Hökenek, abilerini aradı. Abiler Abdullah ve Murat Hökenek de büfeye gelince, ortalık karıştı. Fırat Önce, ruhsatsız tabancasıyla Murat ve Abdullah Hökenek’i vurdu. Yusuf ve Abdullah Hökenek de Ercan Önce ve Alkan’ı tabanca ile yaraladı. Abdullah Hökenek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Murat Hökenek ise felç riskiyle hayata tutundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Yusuf Hökenek’e cinayete teşebbüsten, Fırat Önce’ye cinayetten, anne ve babasına ise azmettirmekten ömür boyu hapis istedi. Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek dava açtı. İddianameye göre, Murat ve Abdullah Hökenek’in kullandıkları öne sürülen 7.65 mm çapındaki iki tabanca olayın ardından ele geçirilemedi. Ele geçen suç aleti Fırat Önce’nin 9 mm’lik tabancasıydı. Oysa ki Abdullah Hökenek 7.65 mm’lik bir tabancayla başından vurulmuştu. Fırat ve Ercan Önce, Abdullah Hökenek’i kardeşi Yusuf’un yanlışlıkla vurduğunu iddia etti. Yusuf Hökenek’in avukatı ise, Fırat Önce’nin Murat Hökenek’i vurduktan sonra elindeki silahı aldığını ve Abdullah Hökenek’in o silahla vurulduğunu iddia etti. Abdullah Hökenek’in nasıl öldüğü Adli Tıp Kurumu tarafından belirlenecek.

Hürriyet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.