Yaprak Sayar kimdir? Kaç yaşında ve nereli? "Lütfen" şarkısı gündem oldu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Yaprak Sayar'ın "Lütfen" şarkısı eşliğinde Ankara caddelerinde klasik otomobiliyle dolaştı. Bahçeli zaman zaman arabanın içinden bozkurt işareti yaparak vatandaşları selamladı. Bahçeli'nin dinlediği şarkı gündem olurken şarkıyı seslendiren Yaprak Sayar hakkındaki detaylar da merak edildi.

21 Temmuz 2018, Cumartesi 09:39 Son Güncelleme: 21 Temmuz 2018, Cumartesi 09:39
A A

Klasik otomobil tutkunu olan Devlet Bahçeli, dün 06 TCD 07 plakalı 1970 model Ford marka klasik otomobiliyle Başkent caddelerinde gezintiye çıktı. Bahçeli, otomobilin içinden bozkurt işareti yaparak vatandaşları selamladı. Videoda dikkat çeken kısımlardan bir tanesi de jenerikte olan müzikti. MHP Lideri, Yaprak Sayar'ın "Lütfen" şarkısı eşliğinde Ankara'da dolaştı. Şarkı gündem olurken Yaprak Syar hakkındaki bilgiler merak edildi.

YAPRAK SAYAR KİMDİR?

Yaprak Sayar, 28 Aralık 1987 tarihinde İstanbul'un Üsküdar semtinde dünyaya geldi. Üsküdar Paşakapısı İlköğretim Okulu, Şemsipaşa İlköğretim Okulu ve Burhan Felek Lisesi’nde öğrenim gördü. 

2004-2008 yılları arasında Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Amir Ateş ve Atilla Gündüz gibi hocalardan dersler aldı. 2004'de İstanbul Radyosu’nun açmış olduğu, Serap Mutlu Akbulut’un yönetimindeki TRT Gençlik Korosu’nun sınavlarını kazandı. 2005’te tam puan ile kazandığı İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden 2010 yılında mezun oldu. Halen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir.

2008 yaz döneminde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Solistleri projesinde yer aldı. Nazariyat, solfej ve repertuar dersleri aldığı ve yönetimindeki CRR Türk Müziği Topluluğu’nda görev yaptığı Doğan Dikmen’den birçok eser meşk etti. 2008 Aralık ayından beri Habertürk TV’de gazeteci Murat Bardakçı’nın hazırlayıp sunduğu Tarihin Arka Odası adlı programda solist olarak yer almaktadır.

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin verdiği bir röportajda "Ben Genç bir sanatçı olan Yaprak Sayar’ın seslendirdiği eserleri dinliyorum" demesi basında büyük yankı uyandırmıştı.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.