Yaptığı göreve kimseyi inandıramayan genç, kimlik göstermek zorunda kalıyor

Yaptığı göreve kimseyi inandıramayan genç, kimlik göstermek zorunda kalıyor

Bursa'nın İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi Muhtarı Oktay Garip, yaşı küçük olduğu için insanları muhtar olduğunu inandıramıyor. Garip, "Bazen kimliğimi göstermek zorunda kalıyorum" dedi.

27 Ekim 2020, Salı 11:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İnegöl ilçesi Akhisar Mahallesi'nde oturan Oktay Garip, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde muhtar seçildi. 1060 mahalleli Bursa'nın en genç muhtarı olan Oktay Garip, 13 bin 500 kişinin yaşadığı mahalleye, genç yaşta hizmet etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

"Vatandaşlar şaşırıyor" 

"Muhtar olduğu mahallede doğup büyüdüğünü belirten Oktay Garip, "2019'daki yerel seçimlerde mahalleme muhtar olarak seçildim. Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda elimden geleni yapmaya gayret gösteriyorum. Genç olduğumuz için vatandaşlar şaşırıyorlar. Hatta bazen kimliği göstermek zorunda da kalabiliyorum. Bursa'da en genç muhtar benim. 22 yaşındayım. Türkiye'nin de en genç muhtarları arasında olduğumu biliyorum" dedi.

"Bir amca muhtar olduğuma ihtimal vermedi"

Bir anısını anlatan Garip, "Bir amcamız bir gün yanıma geldi ve bana babamı sordu. Ben de 'Babam evde' dedim. O da 'İmzalanacak belgem vardı' dedi. Ben de, 'Getir ben imzalayayım' dedim. Muhtarın ben olduğuma ihtimal vermemişti. Sonrasında kimliğimi görünce şaşırdı ve bana çok genç olduğumu söyledi. Böyle bir anım oldu" ifadelerini kullandı.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 29 Ekim ve 10 Kasım törenlerini kana bulamaya hazırlanan teröristler yakalandı