Yaralı bulduğu güvercinle yolculuk yapıyor

Kahramanmaraş’ta yaralı bulduğu güvencini iyileştiren halk otobüsü şoförü, yolculuğu onunla yapıp hem stres atıyor hem de hayvan sevgisini yolculara aşılıyor

21 Temmuz 2018, Cumartesi 18:45
A A

Kent merkezinde halk otobüsü şoförlüğü yapan Sebahattin Yılmaz,

yaklaşık 2 ay önce yolda yaralı bir güvercin bularak otobüse alıp evine götürdü.


Evde bir süre yaralı hayvanın bakımını yapan Yılmaz, sağlığına kavuşan ve "Zeytin" adını verdiği güvercinle şimdi direksiyon sallıyor.

Oturduğu koltuğun tepesinde duran güvercini de yanına aldığı yemlerle besleyen Yılmaz, yolculuğun stresini bu şekilde atıyor.

Bu yaptığının bir hayvan sevgisi olduğunu ifade eden Yılmaz şöyle konuştu:

Çok küçükken ben bunu aldım. Bunu büyüttüm. Yoldaşım oldu. Ben yetiştirdim Allah’ım da can veren oldu. Havyan da böyle kendi haline büyüdü. Elimizden geldiği kadar yaşamasına yardımcı olduk.

Amacım da yarın bir gün iyice iyileştiği zaman doğasına yeniden salacağız. Daha önce 3-4 tane böyle kuş büyüttüm.

Güvercine "Zeytin" adını verdiğini dile getiren Yılmaz, yolcuların çocuklarının da genellikle güvercini sevdiğini söyledi."Zeytin"in kimseye sıkıntı vermediğini ifade eden Yılmaz, "Başımdan ayrılmıyor yolcuların da içine gitmiyor. İstirahate geçtiğimde benimle bir iniyor. Benim stresimi alıyor. Yanıma geliyor sevdiriyor. Bana yoldaş oluyor. Yolculara sıkıntı vermediği için onlarda tepki göstermiyor. Hatta seven de

oluyor." dedi.


Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.