Yaralı karacadan kurtarma ekibine teşekkür öpücüğü

Kastamonu’da yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen karacanın doğal yaşamına bırakılmak üzere götürüldüğü arazide bir süre ekiplerin yanından ayrılmaması güzel görüntüler oluşturdu
 

06 Şubat 2017, Pazartesi 12:15
A A
Yaralı karacadan kurtarma ekibine teşekkür öpücüğü
Kastamonu’da yaralı bulunduktan sonra tedavi edilen karacanın doğal yaşam alanına bırakılmak üzere götürüldüğü arazide kurtarma ekiplerini koklayarak adeta "teşekkür etmesi" güzel görüntüler oluşturdu.

Devrekani Çayı yatağında bir karacayı köpeklerin kovaladığını gören vatandaşlar durumu belediyeye bildirdi. Olay yerine gelen belediye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu Devrekani Çayı yatağındaki karacayı yakalayarak Azdavay Belediyesi'ne götürdü. Veteriner hekimin kontrol ettiği karacanın çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlendi ve tedavisi yapıldı.


SON ÜÇ GÜNDE İKİ KARACA KURTARILDI


Zabıta Amiri Ahmet Özcan, yaptığı açıklamada, karacanın, son üç günde kurtardıkları ikinci karaca olduğunu belirterek, hayvanın ağır kış şartlarından dolayı mesken alanlarına yaklaştığına işaret etti. Ahmet Özcan, iki karacanın da tedavisinin tamamlanmasının ardından veteriner hekim onayı ile doğaya salıverildiğini ifade etti. Küre Dağları Milli Parkı Çatak Kanyonu girişinde bırakılan karacalardan birinin ekiplerin yanından bir süre ayrılmaması dikkati çekti.

Yardım ekipleri, kendilerini adeta teşekkür edercesine koklayan karaca ile fotoğraf çektirdikten sonra öperek doğaya bıraktı. Karaca, ormanlık alana kaçarak gözden kayboldu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.