Yaralı kedi yavrusu yürüteçle hayata tutundu

Yaralı kedi yavrusu yürüteçle hayata tutundu

Mersin’in Tarsus ilçesinde, ayağından yaralı halde bulunan kedi yavrusu, öğretmen ve öğrencilerin yaptığı yürüteçle sağlığına kavuştu

18 Eylül 2019, Çarşamba 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mustafa İstemihan Talay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, yaklaşık 5 ay önceki bir gezileri sırasında dere yatağında yaralı halde kedi yavrusu buldu.

Öğrencilerinin durumu aktarmasıyla dereye inen öğretmenler, 5 kedi yavrusundan birinin öldüğünü, diğer 4’ünün ise yaşadığını gördü. Veterinere götürülen kedilerin bakımı yapılırken aralarından birinin ayağındaki sakatlık nedeniyle yürüyemediği belirlendi.

AYLAR SÜREN EGZERSİZİN ARDINDAN SAĞLIĞINA KAVUŞTU

İlk tedavilerinin ardından 3 kedi sahiplendirildi, yaralı yavru ise okula getirildi. Kedilerin bakımları ve sahiplendirilmelerinin yanı sıra sakat kedi yavrusunun iyileşme sürecini de üstlenen öğretmenler, öğrencilerle beraber yaptıkları yürüteçle hayvanı yürümeye alıştırdı. Aylar süren egzersizlerin ardından sağlığına kavuşan kediye "Şanslı" adı verildi.

'ARTIK TEK BAŞINA YÜRÜYEBİLİYOR'

Kedilere sahip çıkan öğretmen Tahsin Tor, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgedeki sokak hayvanlarına her zaman yardım ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Sakat kedi, bakımı zor olduğu için kimse tarafından alınmadı. Biz de öğretmenler ve öğrenciler olarak bir proje yaparak ortaya yürüteç çıkardık. Kedimizi bir dönem yürüteçle yürüttük. Tedaviler sonunda kedimiz artık tek başına yürüyebiliyor, ağaca tırmanabiliyor, her şeyini kendi karşılayabiliyor."

Yürüteci öğrencilerle tasarlayan öğretmenlerden Levent Sert de yavru hayvanı tekrar yürürken görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere'nin en iyi doğa harikası milli parkları