Yaralı sayısıyla ilgili neden resmi açıklama yok?

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısından sonra, sayılarının 147'yi bulduğu öne sürülen yaralılar 10'a yakın hastaneye sevkedilmişti. Yaralı sayısı konusunda farklı bilgiler gelirken, bunun gerekçesini Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıkladı

29 Haziran 2016, Çarşamba 12:04
A A

Saldırının ardından saat 11:00’e dek İstanbul’da 6 hastaneyi gezdiğini söyleyen Akdağ, “Hastaneler arasında nakiller oluyor. Taburcu olan hastalar oluyor. Yaralı sayısını net bir şekilde yansıtabilmek için bütün bilgileri Başbakanlık’ta topluyoruz. Başbakanlık en doğru açıklamayı yapacak” dedi.

4 hastaneye daha gideceğini belirten Akdağ, durumu ağır ve ameliyatta olan hastalar olduğuna da dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının böylesine büyük çaplı bir terör saldırısı sonrasında koordinasyon içinde hızlı bir müdahalede bulunduğuna dikkat çeken Akdağ, “Sağlık çalışanlarının olaya sadece görev olarak değil, özveri ile yaklaştığını bizzat gördüm. Özel ya da devlet hastanesi ayrımı yapmaksızın canla başla müdahale eden bütün sağlık çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İÇERDE DE DIŞARDA DA DAYANIŞMA ŞART

Olayı korkunç, zalimce ve alçakça bir saldırı olarak niteleyen Akdağ, şöyle konuştu: “Büyük üzüntü içindeyiz. Bu bir global zehirlenmişlik durumu. Hayatını hiçe sayan, kendilerini öldürerek insanları öldürmeyi göze alan bu teröristlere karşı herkesin siyasi, ideolojik görüşü ne olursa olsun, büyük bir dayanışma göstermesi gerekiyor. Sadece küresel boyutta değil, içeride de dayanışma gösterilmesi lazım. Bu işin çözümü dayanışma...”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.