Yargıdan 'saygı' çağrısı

Yargıtay Başkanı Gerçeker, TİB'de inceleme yapan hakime soruşturma açan Adalet Bakanlığı'na “Hakim yargı kararını uyguladı, herkes saygılı olsun” dedi

20 Kasım 2009, Cuma 05:00
A A

* Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) arama yapan hâkim Hayri Keskin hakkında Adalet Bakanlığı’nın soruşturma başlatması için “Hâkim arkadaşımız bir yargı kararını uygulamak için TİB’e gitmiş, orada bir işlem yapmış. Yargı kararlarına herkesin saygılı olmasını biz herkesten çok daha fazla istiyoruz” dedi.

* Yargıtay santralinin dinlenmesinin ortaya çıkmasıyla başlayan hükümet-yüksek yargı kavgasını da değerlendiren Gerçeker, “Kimseyle kavga dövüş etmek, çatışmak amacında değiliz” dedi. Gerçeker, “Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmak gibi somut olarak başka adımlarınız olacak mı” sorusuna da “Çıkacak duruma göre mutlaka bir tavır alacağız” yanıtını verdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.