Yarı yolda kalan hayatlar

Bozüyük'te demiryoluna izinsiz giren bir iş makinesine çarpan trende 5 kişi ölmüştü. Ölenlerden Kürşat Yeşiltan, Derviş Havuz ve Mehmet Öztürk'ün hikayeleri yürek parçaladı

29 Ağustos 2009, Cumartesi 10:01
A A
Yarı yolda kalan hayatlar

BABA-OĞULU ÖLÜM AYIRDI

Kürşat Yeşiltan’ın (14) babası Turan Yeşiltan ile annesi Netice Yeşiltan ayrı yaşıyordu. Kürşat, annesiyle birlikte Ankara’da oturuyordu. Kürşat’ın babası Turan Yeşiltan Eskişehir’de Trenyolu Bakım Operatörü olarak çalışıyordu. Kürşat hafta sonunda Kocaeli Derince’de oturan dedesi ile babaannesinin yanına gitmek istedi. Babasıyla Eskişehir’de buluşmaya karar verdiler.

OĞLUNUN YANINDA YER BULAMADI

Kürşat, Eskişehir’den kalkan Cumhuriyet Ekspresi’ne Ankara’dan bilet aldı. Eskişehir’e de bir başka trenle gitti. Kürşat, Eskişehir’de babasıyla buluştu. Baba Turan Yeşiltan, birinci vagonda oturan oğlunun yanında yer bulamayınca hemen arkadaki vagonda oturdu. Kazada en büyük hasarı birinci vagon aldı ve Kürşat hayatını kaybetti. Babası, arkadaki vagonda oturduğu için kurtuldu. 

Ergün AYAZ/DHA

KARDEŞ ÖZLEMİ MEZARA GÖTÜRDÜ

Denizli Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencisi Derviş Havuz (24) sınıfta kaldığı bir ders için Eskişehir’de yaz okuluna gidiyordu. Yaz okulunu bitiren Derviş Havuz, kısa bir süre de Eskişehir’deki akrabalarında kaldı. Akrabaları biraz daha kalması için ısrar etti ama Derviş, 1 yaşındaki kardeşi Doruk’u çok özlediğini söyleyerek İstanbul’daki evlerine dönmek istedi.

HEP OTOBÜSE BİNERDİ

Akrabaları bir kez daha “Gitme, hafta sonu seni gezdirelim, pazartesi gidersin” diye çok ısrar etti ama Derviş Havuz yine “Kardeşimi çok özledim, gitmek istiyorum” diye cevap verdi. Daha önceki yolculuklarında hep otobüse binen Derviş bu kez trenle İstanbul’a dönmeye karar verdi. Bu onun son yolculuğu oldu. 

Burak AKBULUT/DHA

KAZA KORKUSU TRENE BİNDİRDİ

Mehmet Öztürk (53), Eskişehir’de taksicilik yapıyordu. Eşi Nuray Öztürk, tatil için İstanbul’da oturan kızları Merve Saraç’ın yanına gitmişti. Mehmet Öztürk, İstanbul’a trenle gideceğini söyleyince taksici arkadaşları, “Neden otomobille gitmiyorsun?” diye sordu. Mehmet Öztürk de “Bozüyük- Adapazarı arasında yol çalışması var. Kaza yapabilirim. Trenle gideyim” diye yanıt verdi.

RAHAT ETMEK İÇİN TRENE BİNDİ

Kazadan sonra konuşan taksici arkadaşları, “Mehmet’in taksisinin yanı sıra bir otomobili vardı. Bu otomobili Bursa’da oturan oğluna vermişti. İstanbul’a gideceğini söyleyince kendisine ödünç otomobil verebileceğimizi söyledik. Ama o ‘Zaten birkaç gün İstanbul’da kalmayı düşünüyorum. Trenle rahat rahat giderim’ dedi. Treni tercih edince de başına bu ölüm geldi” dedi.

Saadet KEFAL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.