Yaş yetmiş, iş bit...

Photoshop'u çok pahalı bulan 73 yaşındaki bu adam, aklınıza hiç gelmeyecek bir yazılımı seçti ve...

28 Mayıs 2013, Salı 21:15
A A

Grafik yazılımlarını çok pahalı bulan Tatsuo Horiuchi, hayalindeki sanatı ortaya çıkarmak için çareyi çoğumuzun aklından geçmeyecek bir çözümde bulmuş: Microsoft Excel'i kullanmak.

Diğer özel yazılımları pahalı bulan 73 yaşındaki Japon vatandaşı Horiuchi, Excel'i iş için şimdiye dek hiç kullanmadığını, sadece başkalarını onu kullanırken, çizim yaparken gördüğünü söylüyor. Excel'in PC'sinde yüklü olarak geldiğini belirten Horiuchi, işinden emekli olduktan sonra yeni bir bilgisayar satın aldığını ve Excel'i bu eşsiz iş için kullanmaya başladığını söylüyor.İlerlemiş yaşına rağmen yaptığı işlerle saygıyı hak eden sanatçının çalışmaları arasında Japon hayatını ve kültürünü yansıtan kareler bulunuyor. Son 10 senede kendini bu alanda geliştiren Horiuchi, çalışmalarını sergilerde göstermeye çoktan başlamış durumda.

Resimlerle: 2013'ün yazılımları!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.