Yasağın ilk günü sokakların durumu

Corona virüsle mücadele kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 günlük sokağa çıkma yasağı başladı. Sokağa çıkma yasağının ilk gününde İstanbul'da yollar boş kaldı.

16 Mayıs 2020, Cumartesi 09:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 14 büyükşehir ile Zonguldak'ta 16 Mayıs Cumartesi günü saat 00.00'dan, 19 Mayıs Salı gecesi saat 23.59'a kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının ilk gününde İstanbul'da yollar ve meydanlar boş kaldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de trafik yoğunluğu olmadı.

Corona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 14 büyükşehir ile Zonguldak'ta 4 günü kapsayan sokağa çıkma yasağı kararı alındı. 16 Mayıs Cumartesi günü başlayan sokağa çıkma yasağının ilk gününde İstanbul'da yollar ve meydanlar boş kalırken, meydanları hakimi kuşlar ve sokak hayvanları oldu.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde İstanbul'da yollar ve meydanlar boş kaldı

Yasak öncesinde trafik ve insan yoğunluğunun olduğu cadde ve sokaklarda bu kez sessizlik hakim olurken İstanbul'da yolların ve meydanların boş kaldığı görüldü. Kentte hafta içi yoğunluk yaşanan D100 Karayolu ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de yoğunluk yaşanmadı.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde İstanbul'da yollar ve meydanlar boş kaldı

Sokağa çıkma kısıtlaması, 19 Mayıs Salı gecesi 23.59'da sona erecek.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüse yakalanan minik Amine’nin zaferi