Yasak Elma ve Bir Zamanlar Çukurova ile ilgili haberler şok etkisi yarattı – Dizi Postası 19-26 Ekim

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Her hafta olduğu gibi bu hafta da Alya’nın her bir cümlesi içimizi sızlatırken; onunla ilgili içimizi kıpır kıpır eden minik bir detaya sevindik ve diziye yeni dahil olan, hikayesiyle bizi kızdıran "Garip" karakterine tepkimizi göstermekten hiç çekinmedik 👏 Kırmızı Oda'dan sonra en çok konuştuğumuz iki dizi ise; başrol oyuncularının vedası ile gündeme gelen Yasak Elma ve Bir Zamanlar Çukurova oldu. Veeeeee televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

25 Ekim 2020, Pazar 21:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yer yerinden oynadı

Yer yerinden oynadı

Yasak Elma'da başrol oyuncularının diziden ayrılacağı haberleri, diziden daha çok konuşuldu bu hafta. İlk önce Halit Argun karakterine hayat veren Talat Bulut'un diziden ayrılacağı gündeme bomba gibi düşerken, Gökhan Alkan'ın da diziye veda edecek isimler arasında olması "Kerim" hayranlarının tepkisine neden oldu.

Diziyi, Yıldız ve Kerim aşkı için izleyenler, Gökhan Alkan'ın ayrılığıyla ilgili Twitter'da üzüntülerini dile getirdi:

 • Set fotoğraflarına sevinemiyorum bile .. Kerim'e veda etmeye hazır değilim.
 • Ya ben ağlamaya gidiyorum.
 • Gidiyor gönlümün efendisi.
 • Diziyi internetten izleyeceğim ve sadece yılker&yıldız sahnelerine yorum yapıcam arkadaşlar.
 • Yeni oyuncular gelse n'olur... Kerim İncesu gitmişken...
 • Gerçekten şimdi bitti mi hikayemiz:(
 • 'Bugün günlerden Kerim İncesu' diyeceğimiz son 4 bölüm!

Şevval Sam sessizliğini bozdu

Şevval Sam sessizliğini bozdu

Talat Bulut ve Gökhan Alkan'dan sonra, diziden ayrılacak diğer isimler de belli oldu! Buse Buçe Kahraman, Barış Kılıç ve Doğaç Yıldız da diziye veda ediyor.

Yasak Elma'da entrika kraliçesi Ender rolünü canlandıran Şevval Sam konuyla ilgili sessizliğini sonunda bozdu.

Güzel oyuncu "Senaristler ve yapımcılar böyle karar vermiş. Bizler de son dakika öğrendik" ifadelerini kullanırken Kaya ile Ender aşkının bitmesi de izleyicide hayal kırıklığına neden oldu.

Bomba etkisi yaratan diğer ayrılık haberi de Bir Zamanlar Çukurova dizisinden geldi.

Vahide Perçin diziden ayrılıyor mu?

Vahide Perçin diziden ayrılıyor mu?

Yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği Bir Zamanlar Çukurova, Vahide Perçin'in diziden ayrılacağı yönündeki haberlerle gündeme geldi. Hünkar karakterine hayat veren Perçin'in diziye veda edeceği iddiaları ok gibi saplandı kalbimize.

Hünkar Yaman'ı kim bıçaklıyor?

Hünkar Yaman'ı kim bıçaklıyor?

Bir Zamanlar Çukurova'nın 70. bölüm fragmanında Hünkar Yaman'ın bıçaklanması ayrılık ihtimalini güçlendirdi. Hünkar hanıma saplanan bıçak param parça etse de bizi umudumuz ayakta tutuyor.

29 Ekim Perşembe akşamı yayınlanacak olan yeni bölümde Vahide Perçin’in hayat verdiği Hünkar karakteri bıçaklanıyor. Hünkar'ı kimin bıçakladığı ise muamma! Tabii bu izlediğimiz rüya değilse!‘Bir Zamanlar Çukurova’, 69’uncu bölümüyle Tüm Kişiler’de %10,52 izlenme oranı ve %26,39 izlenme payı, 20+ABC1’de %9,71 izlenme oranı ve %23,27 izlenme payı alarak en çok izlenen yapım olurken dizinin sevenleri isyanlarda... Züleyha'ya ne kadar kötülük yapmış olsa da zamanında "Hünkar" taht kurmuş gönlümüzde.

"Yaman Hanım" üzdü

"Yaman Hanım" üzdü

Hünkar Yaman'ın diziye veda edeceği haberlerine Twitter kullanıcılarının tepkisi sert oldu. Hünkar Yaman olmadan dizinin tadının olmayacağını söyleyenler de var, umudunu yitirmek istemeyenler de...

 • Her şey bitti, bu adil değil.
 • Çok güzeldiniz, çok naif, çok başkaydı aşkınız! Her keste olmayan, yaşanmayan derinlikteydi 40 yıllık sevdanız.Her şeye rağmen, bu aşk kara toprakla bitse de çok güzel aşk izledik sayenizde! Aşkın ne kadar saf, ne kadar temiz kaldığını öğrendik.
 • Şu dizide sürekli ölüm göndermesi yapılmaya başlanması... Hünkar kuşum, kabullenemiyoruz hâlâ hiçbir şeyi...
 • Mahvoldum. Ruhum yanıyor. Sanırım kendimden bir parça kaybettim. Yıldızım, Hünkar'ım benden uzaklaşıyor. Ama kalbim her zaman bu güzel karaktere ve bu güzel aşk hikayesine ait olacak! Hünkar, seninle birlikte tüm yıldızlar söndü.
 • Kalk Yaman Hanım kalk! Yakışır mı sana böyle gitmek hiç, yenilmek yakışır mı sana!

 • Hükümet gibi kadını, o kadar alçak bir kadına öldürttünüz. senaristleri tebrik ediyorum ne diyeyim ki ben size!
 • Keşke Hünkar ölmüyor olsa da bu yazılanlara bakıp bakıp gülseler. Şu umut bir bırakmadı yakamı, bıçaklanmayı da izledim ikna olamıyorum.
 • Ya Demir bile üç kurşun yedi toprak altında kaldı, Yılmaz ne ölümlerden döndü. Hünkar Yaman bir bıçakla ölemez, saçmalamayın! Kadın kurşun yedi ölmedi, bıçakla mı ölecek? Hadi bir umut ya biri bir şeyler desin.
 • Hünkar olmadan bu dizi izlenmez, Çukurova'nın kalbi Hünkar Yaman.

Usta oyuncu Vahide Perçin'in Nazan Kesal'ın dizinin kadrosuna dahil olması sonrasında böyle bir karar aldığı söylentileri yayılırken, Perçin'in sette bazı konularda yaşananlardan dolayı kesin ayrılık kararı aldığı konuşuluyor. Geçtiğimiz sezon da Vahide Perçin ayrılık iddiaları ile gündeme gelmiş ancak bu haber yapımcı tarafından yalanlanmıştı.

Alya’nın değişimi başladı

Alya’nın değişimi başladı

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanan Kırmızı Oda dizisinde Melisa Sözen’in canlandırdığı Alya karakteri bu hafta da diziye damgasını vurdu. Meliha’nın hikayesinin bitmesiyle bir rahatlama yaşarken, Alya’nın her hafta daha da ağırlaşan hikayesi yüreğimizi, hançer yemişçesine acıtmaya devam ediyor.  

Soluk soluğa izlediğimiz dizi Kırmızı Oda’nın bu haftaki bölümünde Alya’daki değişikliği fark etmişsinizdir diye düşünüyorum. Önceki bölümde Alya’nın işaret parmağının sırrını öğrendiğimizde parça parça olan kalbimiz, Alya’nın açılan parmağıyla birlikte iyileşmeye başladı.


İlk bölümden bu yana Alya’yı işaret parmağına sardığı siyah bir çaput ile izlemiş ve sebebini merak etmiştik. Babaannesinin ölümüyle sonuçlanan hamam sahnesinde Alya’nın istemsizce, işaret parmağıyla annesini suçlu olarak gösterdiğini izlemiştik.

Annesini işaret parmağıyla suçlu ilan eden Alya o günden sonra kendini suçlamış ve belli ki parmağını sararak suçluluk duygusuyla başa çıkmayı seçmişti.

Bu haftaki bölümde ise Alya’nın işaret parmağına bağladığı o çaput yoktu dikkat ettiyseniz. Buradan da anladık ki Alya’nın içinde kabuk bağlayan yaralar iyileşmeye yüz tutmuş.

Çok küçük bir detay gibi görünse de, Alya’nın parmağını artık serbest bırakması büyük değişimin başlayacağının işaretiydi aslında.

Bir sır daha açığa çıktı

Bir sır daha açığa çıktı

Alya’nın neden kekeleyerek konuştuğu da en çok merak ettiğimiz bir diğer konuydu. Acaba Alya neden bu şekilde konuşuyordu? Her şeyin bir nedeni olmalıydı, elbette Alya’nın da kekeleyerek konuşmasının bir sebebi vardı. Bu sır da yayınlanan son bölümde ortaya çıktı.

Annesi mahkemeye çıkarılan Alya tanık olarak dinlenmek istemiş ancak daha konuşmaya başlayamadan korkudan ve heyecandan olduğu yerde yığılıp kalmış.

İşte o andan sonra anladık ki Alya’nın bizi yaralayan hikayesini anlatırken kekelemesinin nedeni yaşadığı o olaymış. Ama maalesef dram burada bitmiyor. O çocuk kalbinde daha ne yaralar var? Gelecek bölümlerde öğreneceğiz. 

Alya’nın hikayesi bitiyor mu?

Alya’nın hikayesi bitiyor mu?

Eğer dizi, romana göre devam eder ve hikayenin dışına çıkılmazsa Alya’yı bir süre daha dinleyeceğiz ve Melisa Sözen’in muhteşem ötesi oyunculuğu karşısında yine ekrana kilitleneceğiz. Çünkü henüz Alya’nın anlatmadığı ve şimdiye kadar anlattıklarından çok daha derin hikayesi var ruhunda yaralar açan.

Sonrasında da Alya’nın iyileşme sürecine tanıklık edersek müthiş performansıyla bizi etkisi altına Alan Melisa Sözen hangi rolü canlandırırsa canlandırsın hafızalarımızda “Alya” olarak kalacak diye düşünüyorum.

Her ne kadar izleyici olarak Melisa Sözen’in olağan üstü oyunculuğu ile “Alya”yı sevsek de hikayenin sonu gelecek tabii. Kaç bölüm daha Alya’yı izleyeceğimizi ise henüz bilemiyoruz. İzleyici Alya’nın hikayesinin hiç bitmemesini istiyor ama ben Alya’nın acılarla dolu hikayesinin bir an önce bitmesini ve iyileşen ruhu ile birlikte kendisindeki değişimi görmek için sabırsızlanıyorum.


Bu arada yaşadığı acıları izlerken bile dayanamayıp hikayesine hep birlikte ağladığımız “Alya”nın (gerçek ismini bilmiyoruz) şimdilerde Amerika’da yaşadığı söyleniyor. 

Yine zirvede!

Yine zirvede!

Reyting rekoru kıran Kırmızı Oda dizisi yayınlanan son bölümüyle sosyal medyanın da zirvesinde yer aldı. 

İşte Twitter'da Kırmızı Oda ve Melisa Sözen ile ilgili yapılan paylaşımlardan bazıları...

 • Alya'nın şu çocuksu heyecanı, merakı beni benden alıyor.
 • Konakta ilk defa biri Alya'yı insan yerine koyup muhatap almış, o da sırf konaktaki kabustan kurtulmalarına sebep oldu diye.
 • Bir çocuğun içine sindirdikleri...  'Acıdılar' sözün bittiği yer. Sevginin olmadığı her yer ne kadar ürkütücü. Alya sana sımsıkı sarılmak isterdim.
 • Alya'yı her izlediğimde çocukluğunu sarıp sarmalayasım geliyor.
 • Alya hikayen hiç bitmesin!
 • Bu hikaye istediğiniz kadar yavaş ilerleyebilir gerçekten. Ben Alya ile vedalaşmaya hazır değilim.
 • Alya gerçek hayatta İngiltere'de avukat oluyor.
 • "İnsanların benden bu kadar kolay vazgeçilmesini anlamıyorum. Ben de birileri için vazgeçilmez olmak, önemli olduğumu hissetmek istiyorum.'' Ah Alya!

Henüz izlemeyenler için Kırmızı Oda 9. bölüm fragmanını da şuraya bırakayım ve "Volkan"ımıza hızlı bir geçiş yapalım!


Doktor Hanım'ın kadına şiddet yorumu Twitter'da gündem oldu

Doktor Hanım'ın kadına şiddet yorumu Twitter'da gündem oldu

Kırmızı Oda'nın bu hafta en dikkat çeken bir diğer ismi Celil Nalçakan’ın canlandırdığı Garip karakteri oldu. Aşık olduğu genç kadın tarafından terk edilen Garip'in şiddet yanlısı sözlerine kızan Doktor Hanım "Bir insanı öldürmenin hiçbir haklı sebebi olamaz. Sen kimsin can almayı kendine hak görüyorsun?" ifadelerini kullandığı sahneler sosyal medyada en fazla konuşulan konular arasında yer aldı.

Garip karakterine tepkiler çığ gibi!

Garip karakterine tepkiler çığ gibi!

 • İki çocuk babası, evli bir erkek(!) eşini aldatıyor ve buna aşk diyor .Kendisi aldatılırsa 'Bu pislik ancak kanla temizlenir' diyor. Bu sözler namus ve ahlak kavramının neden kadına indirgendiğini daha iyi anlamanızı sağlar.
 • Türk toplumunda cinsiyet rollerinin nasıl kodlandığının güzel bir örneği olmuş bir karakter.
 • Eşini aldatan bireylerin aşk kavramına sığınıp hayatlarındaki diğer kişi tarafından terkedildiklerinde de onu öldürebilme hakkını kendilerinde görme acizliği...

Garip'in hikayesi önümüzdeki bölüm de devam edecek. Bakalım yeni bölümde Garip neler yapacak?

Sadakatsiz dizisinde izleyiciyi kızdıran sahne

Sadakatsiz dizisinde izleyiciyi kızdıran sahne

Kanal D’nin fırtınalar estiren dizisi ‘Sadakatsiz’ AB ve ABC1’de en çok izlenen yapım oldu. Yapımcılığını Medyapım ve Mednova’nın üstlendiği, BBC’nin BAFTA ödüllü dizisi ‘Doctor Foster’dan uyarlanan dizi rakiplerini geride bıraktı.

Başroldeki Cansu Dere ve Caner Cindoruk’a Melis Sezen’in eşlik ettiği ‘Sadakatsiz’, sosyal medyada da yine en çok konuşulanlar listesinin tepesinde yer aldı.

Volkan'ın "İnsanın kalbi sadece bir kişi için atmıyormuş. Evli olmak aşık olmaya engel değilmiş. İkisini aynı anda seviyorum ama başka türlü... İnsan aynı anda iki çocuğunu sevebiliyor aynı ölçüde. Niye iki kadını sevemesin?" sözleri Twitter'da tepkilere neden oldu:

 • Volkana baktıkça sinirlerim bozuluyor.
 • Meğer ne çok kadın sığdırmışsın hayatına.
 • Yine sinir krizlerine soktun bizi #sadakatsiz
 • Bunun gibiler bu duruma hem ayranım dökülmesin hem tatsız olaylar yaşanmasın der ama ilahi adalet böyle işlemez ve kimsenin hakkını kimsede bırakmaz. Böyle insanların sonunu çok merak ediyorum.

Eyşan'ı bekliyoruz gözlerimiz kapalı

Eyşan'ı bekliyoruz gözlerimiz kapalı

Bir dönemin en çok izlenen dizilerinden biri olan Ezel'de Kenan İmirzalıoğlu ile başrolü paylaşan Cansu dere "Eyşan" karakteriyle hafızalarımıza kazınmıştı. İhanetiyle uzun süre konuşulan Eyşan; Sadakatsiz'de Asya karakteri ile yine gündeme geldi, tek bir farkla! Eyşan ihanet etti, Asya ise ihanete uğradı.

Ekran başında sinirlerimize hakim olamazken, Asya'nın alacağı intikamı düşündükçe mutluluğumuz tavan yapıyor.

Asya acısını içine gömüyor

Asya acısını içine gömüyor

BBC Studios’un Doctor Foster isimli dizisinin Türkiye uyarlaması olan, yapımcılığını Med Yapım ve Mednova'nın üstlendiği Sadakatsiz dizisinin 28 Ekim Çarşamba ekrana gelecek olan 4. bölümünden ilk fragman yayınlandı. 

Şimdi intikam vakti!

Şimdi intikam vakti!

Sadakatsiz'in yeni bölümüne Asya'nın intikam planı damga vuracak. Asya, kendisini aldatan eşi Volkan'a hiç bir şey çaktırmıyor. Ancak intikam planı yapan Asya avukatıyla boşanmak için görüşmelere başladı bile. Bahar ise Asya'nın her şeyin farkında olduğunu ve plan yaptığını anlıyor. Ve bu şüphesini Derin'le paylaşıyor.


Asya'nın intikam planlarını ve intikam sahnelerini büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Reynmen'in kolyesinin fiyatı dudak uçuklattı!