Yasak Elma’ya bir adet Sanem Çelik alalım!

Son dönemlerde çok sevilen dizilerin entrikacı karakterleri öne çıkarken Sanem Çelik’i anmamak haksızlık olurdu. Sanem Çelik’in, Yasemin Saylan rolünü oynadığı Kara Melek dizisinden bahsediyorum. Yasak Elma'da son haftalarda oyuncu kadrosu yeniden şekillenirken Katya'dan sonra Sanem Çelik'i de Yasak Elma'da görme isteği belirdi bende de. Eski entrikacılardan kim kaldı ki başka? Yasak Elma son bölümde yaşanan yaprak dökümünün ardından diziye hangi isimler transfer oldu? Nebahat Çehre, Yasak Elma'dan gelen teklife ne cevap verdi? Detaylar haberimizde efendim, buyurunuz! Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

18 Kasım 2020, Çarşamba 23:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

1997 yapımı diziyi hatırlıyor olmam Türk dizilerini eskiden de izlediğimin kanıtıdır 😊

Kara Melek adlı dizide Sanem Çelik’in oynadığı izleyiciyi ekrana kilitleyen Yasemin Saylan karakterine bir ışınlanalım o halde. Birçoğumuz çok net hatırlamıyor olabilir diziyi. 

Yasemin’in entrikaları, çok kötü ve bir o kadar da güzel olduğu; dizideki karakterlerin o dönem oldukça şık giyim tarzlarını deli gibi takip ettiğimiz gerçeğini kim inkâr edebilir? 90’lı yıllar için kesinlikle muhteşemdi kıyafetler. 

En çok aklımızda kalan iki isim tabii ki Ece Uslu ve Sanem Çelik’tir sanırım. Bir de dizinin jenerik müziği hala kulaklarımda ve sözleri aklımda.

Belki dinlemek isteriniz:


Yasemin Saylan ne kadar sinsiyse Şule de o kadar saftı, hatta sinir bozucu bir saflığı vardı.

Sanem Çelik Kara Melek dizisiyle, 1997 yılında Magazin Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen "Altın Objektif" ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanmış ve daha sonra bir gazetenin kültür sanat ekinin düzenlediği "Türk Dizilerinin Gelmiş Geçmiş En Kötü 10 Karakteri" listesinde 4. sırada yer almış.

Kara Melek özel televizyonlarla henüz tanıştığımız dönemin ilk dizilerinden olmasıyla da önemli bir yere sahipti zaten. Bir günde 5 tane dizinin yayınlanmadığı dönemlerdi. Oturup ağız tadıyla dizi izlediğimizi hatırladığım o güzel yıllar…

Sanem Çelik ile hayat bulan Yasemin, İstanbul’da üniversite öğrenimini gördüğü sırada köklü Saylan ailesinin masum ve saf kızı Şule ile dostluk kurmuştu. Şule karakterini de Ece Uslu canlandırmıştı.


Gözü lükste ve zenginlikte olan Yasemin Şule’nin babası ile evlenebilmek için onu nasıl baştan çıkardığını bu yolda ne entrikalar çevirdiğini anlatmak yetmez. Yasemin’in sinir bozucu oyunlarını ve nedense işlerinin hep yolunda gitmesini izleyenler hatırlayacaktır. 

Yasemin Saylan’ın neler yaptığına gelince: En yakın arkadaşının babasıyla beraber oldu. Bu da yetmedi yine en yakın arkadaşının sevgilisini elinden aldı. Ardından koca bir Saylan imparatorluğunu serçe parmağında oynattı. “40'lı yıllarda ajanlık yapıyor olsaydı dünya haritasını bile değiştirebilirdi” dendi o dönemler Yasemin Saylan karakteri için 😁 

Şahika’ya karşı Yasemin Saylan!

Şahika’ya karşı Yasemin Saylan!

Yasak Elma bu hafta final gibi sahnelerle bir bölüm yaptı. Entrikanın tavan yaptığı dizide Aşk-ı Memnu dizisinde Firdevs Yöreoğlu’nun yardımcısı Katya’yı, junior Halit’in bakıcısı olarak karşımızda görünce gözler Nebahat Çehre’yi aramadı değil. Ziyagil Yalısı’ndan Argun Yalısı’na kuş misali uçup geldi Katya’mız. 

Şahika ve Ender’in entrikaları yanında en büyük goller de Halit Argun’dan gelmişti aslında. Olan Yıldız’cığımıza oldu o ayrı tabii. Ama ne olduğunu gördünüz kadınların fendi Halit Argun’u yendi. Sen misin 3 kadını düğün alanına toplayıp dalga geçen? Ölümün yine o 3 kadının elinden oldu Halit Argun. 

Güzel de oldu, içimizin yağları bir güzeeeeel eridi ama gitmeden önce Yıldız’a son kötülüğü de yaptın yine. Yakışıklı Kerim’imiz Yıldız’ı mutlu eder inşallah diye dualar ederken arkadaşı Mert’in oyununa gelip hapsi boyladı tabii. 

Barış Kılıç’ın canlandırdığı canımız, dizinini huzurundan sorumlu Kaya’mız da kuş oldu uçtu. Diziden ayrılan ayrılana!

Talat Bulut’un canlandırdığı Halit Argun karakterinin ölümü ile birlikte bir devir sona erdi. Ayrıca Kaya karakterinde Barış Kılıç, Kerem karakterinde Gökhan Alkan ve Yiğit karakterinde de Doğaç Yıldız diziye veda eden diğer isimler.

Yani demem o ki Şahika’nın karşısında Ender sınıfta kaldı. Kadın ortalığı bir dağıttı pir dağıttı. Bundan sonraki dengeler nasıl değişir bilinmez fakat Şahika’nın karşısında bir Yasemin Saylan olsa hiç de fena olmazdı hani. Siz ne dersiniz?

Sanem Çelik ATV'nin fenomen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Ceylan rolünü canlandırıyor.

Gidenler kadar gelenler de çok konuşuluyor

Gidenler kadar gelenler de çok konuşuluyor

Yasak Elma dizisinde yaprak dökümü yaşanırken bir yandan da dizinin kadrosuna yeni isimler katılmaya devam ediyor. Büyük bir değişimin yaşanacağının sinyallerinin veren Yasak Elma'nın kadrosuna hangi oyuncuların katılacağı merak ediliyor. İşte Yasak Elma dizisine katılacak yeni oyuncular...

İşte dizinin kadrosuna dahil olan isimler

İşte dizinin kadrosuna dahil olan isimler

Yasak Elma dizisinin kadrosuna yeni oyuncular transfer oldu. Hangi usta oyuncular dizinin kadrosuna dahil oldu? Detayları verelim hemen ki; bu isimler arasında Nebahat Çehre'nin de adını duymak beni heyecanlandırdı.

 Erdal Özyağcılar

Erdal Özyağcılar

Yasak Elma’nın kadrosuna usta oyuncu Erdal Özyağcılar’ın dahil olduğu haberi gündeme bomba gibi düştü. Yasak Elma dizisinde Erdal Özyağcılar’ın canlandıracağı karakter sır gibi saklanırken oyuncu setten ilk paylaşımını da yaptı. Usta oyuncu gönderisine, “Efendim... Yasak Elma’ya başladık, oynaması bizden seyretmesi sizden” notunu ekledi. 

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu

Diziye bir güçlü kadın daha dahil oldu. Yasak Elma'nın kadrosuna dahil olan Gülenay Kalkan, Bugünün Saraylısı dizisinde Rezzan Ataman karakteri ile hafızalara kazınmıştı. Gülenay Kalkan, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden usta sanatçı Tarık Ünlüoğlu ile evliydi.

İddialara göre dizide Halit tarafından annesi ile görüştürülmeyen Zehra’nın annesi Halit’in ölmesiyle diziye dahil olacak. Peki Gülenay Kalkan Ünlüoğlu Zehra’nın annesi rolüyle mi çıkacak karşımıza, izleyip göreceğiz.

Berk Oktay

Berk Oktay

Daha önce Arka Sokaklar, Savaşçı, Benim Hala Umudum Var gibi dizilerden tanınan Berk Oktay Yasak Elma dizisine dahil oldu. Berk Oktay dizide Çağatay rolü ile karşımıza çıkacak ancak dizide rolünün ne olacağı ve hangi bölümde izleyici karşısına çıkacağı henüz belli değil.

Mert Altınışık

Mert Altınışık

Yasak Elma kadrosuna dahil olduğu konuşulan son isim de 'Beni Affet' dizisiyle ünlenen, daha sonra 'Meryem' dizisinde yer alan Mert Altınışık...

Altınışık'ın dizide hangi karaktere hayat vereceği ise henüz açıklanmadı.

Nebahat Çehre

Nebahat Çehre

Aşk-ı Memnu dizisindeki Firdevs Yöreoğlu karakterini unutan yoktur herhalde.

"Sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme!" desem 🤣

Yasak Elma kadrosu için adı geçen bir diğer isimdi kendileri. Ancak iddiaya göre Nebahat Çehre’ye teklif götürüldüğü fakat oyuncunun rolü kabul etmediği söylendi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor Nagihan Karadere'den yeni imaj!