Yasaklar kalktıktan sonra İstanbul'da yeni normalin ilk günü böyle görüntülendi

Yasaklar kalktıktan sonra İstanbul'da yeni normalin ilk günü böyle görüntülendi

Corona virüs nedeniyle dokuzuncu kez ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 24.00 itibariyle sona erdi. İstanbullular normalleşme adımlarının başladığı ilk günün sabahında işe gitmek için yollara düştü. İşte yasakların kalktığı ve yeni normal hayatın başladığı İstanbul'da ilk gün...

01 Haziran 2020, Pazartesi 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu dokuzuncu kez Türkiye'nin 15 ilinde ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması, gece saat 24.00 itibariyle sona erdi. Kısıtlamanın sona erdiği Pazartesi sabahında vatandaşlar, sabahın erken saatinde çalışmak için yola koyuldu.

İstanbul'da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında ve normalleşme sürecinin ilk gününde trafik yoğunluğu yaşandı. İşe gitmek için araçlarıyla yola çıkanlar, Haliç Köprüsü'nde ve Anadolu yakasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde Altunizade'de trafik yoğunluğu trafik oluşturdu.

Cevizlibağ'da yoğunluk oluştu

Cevizlibağ'da metrobüs kullanan vatandaşlardan Yılmaz Akgün, "Metrobüste dip dibe duruyor herkes. Çok dolu içleri. Koltukların boş olması da bir anlam taşımıyor. Yapacak bir şey yok metrobüs sayısı belli. Bugün çok daha yoğun oldu diğer günlere göre" dedi. Metrobüslerin yoğunluğundan şikayetçi olan başka bir vatandaş da, "Çok kötü durum. Kalabalık, birbirimize yapışık gidiyoruz. Önlemi alınması gerekiyor. Önceki gibi değil. Yaklaşık iki haftadır yoğunluk var" diye konuştu.

Beşiktaş'ta trafik durma noktasına geldi 

 Özel araç ve servislerin trafiğe çıkmasına alt yapı çalışmaları da eklenince Beşiktaş'ta trafik durma noktasına geldi. Sabah saatlerinde ise trafik yoğunluğu yüzde 35 olarak kaydedildi.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER THY corona sonrası ilk uçuşunu bugün yapacak