Yaşam Ara Güler'in durumu iyi, bilinci açık

Ara Güler'in durumu iyi, bilinci açık

Ara Güler'in durumu iyi, bilinci açık

Dün böbrek yetmezliğiyle yoğun bakıma kaldırılan usta fotoğrafçı Ara Güler'in sağlık durumunun iyi olduğu ve şuurunun açık olduğu bildirildi.

Ara Güler’in tedavi gördüğü Memorial Şişli Hastanesi’nden yazılı açıklama yapıldı. Ara Güler’in genel sağlık durumunun iyi ve şuurunun açık olduğu kaydedilen açıklamada Memorial Şişli Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Serdar Çelebi’nin de sözlerine de yer verildi.

TÜM DEĞERLERİ OLUMLU OLDUĞU TAKDİRDE...


Çelebi’nin, "Nefroloji doktoru tarafından serviste takip edilirken tansiyonunun düşük olduğu görülüp, diyalizin daha kontrollü bir şekilde yapılması gerektiğine karar verildi. Hastamız dün ilk defa yoğun bakımımızda diyaliz desteği aldı. Bugün de diyaliz tedavisini yoğun bakım ünitesinde görmesi planlanıyor. Hastamız şu anda genel bir check- up’tan geçiriliyor. Tüm değerleri olumlu olduğu takdirde yeniden servis takibine alınıp, diyaliz tedavisine devam edilecektir" dediği belirtildi.

O BİR EFSANE...


1928’de İstanbul’da doğan Ara Güler 1950 yılında gazeteciliğe başlamıştı. Güler çektiği fotoğraflar ile efsaneleşti. Ara Güler 2011’de Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü aldı.

SIRADAKİ HABER