Pratik Bilgiler228 nerenin alan kodu? Nerenin telefon numarası? Bilecik şehrinin telefon kodu nedir?

228 nerenin alan kodu? Nerenin telefon numarası? Bilecik şehrinin telefon kodu nedir?

228 nerenin alan kodu? Nerenin telefon numarası? Bilecik şehrinin telefon kodu nedir?

Türkiye'de her ilin plaka kodu olduğu gibi yine her ilin kendine ait alan kodu vardır. Alan kodları telefon numaralarının başında yer alır ve hangi ile ait olduğunu gösterir. Son zamanlarda en çok merak edilenlerden birisi de 228 alan kodu. Peki, 228 nerenin alan kodu? 0228 nerenin telefon numarası? Bilecik şehrinin telefon kodu nedir?

Telefon kodları günümüzde aktif olarak kullanılıyor. İlleri tanımlamak için kullanılan alan kodları arasında 228 telefon kodu da bulunuyor. Peki, 0228 nerenin alan kodu? 0228 nerenin telefon numarası? Bilecik şehrinin telefon kodu nedir?

228 NERENİN ALAN KODU?

228 numaralı alan kodu Bilecik iline aittir. Şehir dışından Bilecik ilçelerinden herhangi bir sabit numara aranmak istendiğinde aranacak olan telefon numarasının başına alan kodu yani 0228 alan kodu girilmelidir.

0228 alan kodu Bilecik şehrine ait bir alan kodudur. Bilecik sınırları içerisinde birçok ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler arası yapılan aramalarda alan kodunun girilmesine gerek duyulmaz iken, şehirlerarası yapılacak aramalarda aranacak olan şehrin alan kodu mutlaka girilmesi gerekir.

SIRADAKİ HABER