Yaşar Alptekin canlı yayında, boşandığı eşi Nilgün Altınyay'a evlenme teklifi etti

Yaşar Alptekin, kızının annesi olan ilk eşi Nilgün Altınyay ile 22 yıl aradan sonra yeniden evlenmeye hazırlanıyor

24 Ocak 2019, Perşembe 11:58 Son Güncelleme:
A A

Kanal D ekranlarında yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programına konuk olan çift merak edilenleri anlattı.

22 yıl aradan sonra evlenmeye karar veren çift neden boşandıklarını ve neden yeniden evlenmeye karar verdiklerini şu sözlerle anlattı. 


İşte Yaşar Alptekin ve Nilgün Altınyay’ın açıklamalarından satırbaşları….

Yaşar Alptekin

Yaşar Alptekin

Bizim ikinci baharımız, ‘neden bu kadar beklediniz?’ zaman içinde hatalarımızı gördük telafi ettik, şu anda demlenmiş çay gibiyiz.

Nilgün Altınyay

Nilgün Altınyay

22 yıl önce Yaşar’ın çok popüler zamanıydı. Herhalde ikimiz de gençliğimize güvenerek, dönüşü olmayacak bir yola gittiği bildiğimiz halde o süreci hızlandırdık. Belki ikimiz de evliliğe adapte olamadık.

Benim yanımdaki bir insanın kadınlar tarafından bu kadar ilgi görmesi zor geldi. Hatta Bursa’da dans ediyorduk, bir kadın geldi bana bir omuz attı sahneden düştüm. Kadın Yaşar’la dans etmeye başladı. Ben Yaşar’a ‘sana güveniyorum ama kadınlara güvenmiyorum’ dedim. Böyle gitmeyeceğini anladım sonra.

Yıllarca kayınvalidem, kayınpederim bayramlarda ben gelmeden yemeğe başlamadılar. O kadar da güzel ilişkilerimiz vardı. Boşanıyoruz dediğimizde ‘şaka yapıyorsunuz’ dediler. 6. yılın sonunda boşandık. 22 sene boyunca da kimse ile görüşmedim.

Ben bir iş koliğim, lafta değil… Birinci işim çocuklarım... Şimdi bir kızım var, iki oğlum vardı Yaşar’la evlendik. Kız evladıma da yabancı bir adam getirmek istemedim. 22 yılda Yaşar’ın dışında da kimse olmadı.

Çünkü ben hayatımı çocuklarıma göre şekillendirdim. Boş zamanımı kızımla geçirmek istedim, başkasına bölmek istemedim. Kızımla konuştum o da bana ‘anne köprüden sonra son çıkış. Ben artık senin yalnız yaşamanı istemiyorum, babamla bir düşün istersen’ dedi. Yaşar zaman içinde çok değişmiş, çok ama çok değişmiş.

Yaşar Alptekin

Yaşar Alptekin

Kızım bana ‘sana geliyorum, annemi özlüyorum. Anneme gidiyorum seni özlüyorum. Hep bir tarafım yarım, tam olamıyorum’ dedi. Ben de çok etkilendim bu sözlerden.

Kızıma ‘bak kızım ben annenle evlilik düşünüyorum, annen değişti mi, huyları değişti mi?’ diye sordum. Bunu sormamın sebebi Nilgün çok kıskançtı. Evli olduğumuz yıllarda arabanın emniyet kemerini koklayıp ‘bu kadın kokusu, kimin’ diye sorardı. Kızım da bana ‘yok baba-annem değişti.’ dedi.

Kızımla beraber Nilgün’ün evine gittik. Ben önce bir konuşma yaptım. ‘Sen de uygun görürsen ben seninle evlenmek istiyorum’ dedim. O gün çıktık evden, ertesi gün ‘Nilgün düşündün mü?’ diye sordum. ‘Aaa o şaka değil miydi, ciddi miydin sen’ dedi. Ben de ‘evet, şaka yapmıyorum’ dedim.

CANLI YAYINDA SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ

CANLI YAYINDA SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİ

Yaşar Alptekin “bir de Nilgün çok korkaktır. Oyuncak fareden bile korkuyor, ama ben ona şunu anlatmaya çalışıyorum. Her şerde bir hayır vardır, korktuğumuz şeyde güzellikler vardır. Bu oyuncak faredeki hayır da karnında” diyerek Altınyay’a sürpriz hediyesini verdi.

Oyuncak farenin karnındaki yüzüğü çıkaran Alptekin; “Bu dünyada ve ahirette, saliha bir eş olmaya, çocuklarımızı huzur ve sağlık içinde yetiştirmeye, iyi ve kötü günde birlikte olmaya ne dersin?” sözleriyle eski eşine evlilik teklifi etti. Sürpriz teklife Nilgün Altınyay da ‘evet’ cevabı verdi.

Sıradaki haber yükleniyor...