Yaşlı adamı sosyal medyada rencide eden kişiye 15 gün ev hapsi

Yaşlı adamı sosyal medyada rencide eden kişiye 15 gün ev hapsi

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı vatandaşı videoya çekerek paylaşan kişinin 15 gün evinden çıkmamasına hükmetti.

24 Mart 2020, Salı 18:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara'da hastaneye gitmek için dışarı çıkan yaşlı bir vatandaşı videoya çekip sosyal medyada paylaşan kişinin "15 gün süreyle evini terk etmemesine, bu sürenin sonunda haftanın iki günü huzurevini ziyarete gitmesine" hükmedildi. Kendisini polis olarak tanıtarak hastaneye gitmek için dışarı çıkan bir yaşlı vatandaşla görüştüğü anları sosyal medyadan paylaşan M.T.E, hakkında başlatılan işlem çerçevesinde bugün adliyeye sevk edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Kamu Görevini Usulsüz Üstlenilmesi" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan M.T.E, 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde hakim karşısına çıktı.

Mahkemeden emsal karar

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, "Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi" suçundan M.T.E. hakkında 15 gün süreyle evini terk etmemesine, bu sürenin tamamlanmasının ardından da haftada iki gün ikametine en yakın huzurevine ziyarete gitmesine hükmetti. 

#Olayıngeçmişi

Söz konusu çok tepki çeken videoda, videoyu çeken kişi polis gibi davranarak yaşlı bir amcaya "Normalde ceza kesmemiz gerekiyor bu sefer sizi affedelim" demişti. Yaşlı adam ise "Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim" yanıtını vermişti.

AA


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güne Başlarken | 25 Mart 2020