Yaşlı çifti bulan zengin olacak

Kayıp anne ve babalarının bulunması için ayrı ayrı para ödülü koydular

16 Ekim 2009, Cuma 15:36
A A

Bursa'nın İznik İlçesi'nde iki yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan ve 4 milyon TL'lik servete sahip olduğu iddia edilen 73 yaşındaki Emine Öner ve 82 yaşındaki Ahmet Refik Öner çiftinin küçük oğlu Kenan Öner'in anne ve babasını bulana 200 bin TL ödül vaadetmesinden sonra bu kez, mahkemelik olduğu ağabeyi Kamil Öner de onları bulana 150 bin TL vereceğini duyurdu.

İznik Beyler Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde oturan Emine ve Ahmet Refik Öner çifti, 2 yıl önce aniden ortadan kayboldu. Yaşlı çiftten haber alınamaması sonucu İznik Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Yaklaşık 4 Milyon TL'lik mal varlığı olduğu söylenen İznikli emlak zengini çiftin bulunması için yapılan aramalardan sonuç çıkmadı. Soruşturma devam ederken yaşlı çiftin Bursa'da oturan emekli öğretmen kızı 55 yaşındaki Zeliha Bedel ve oğlu Çanakkale'de oturan emekli astsubay 50 yaşındaki Kamil Öner, anne ve babalarını, İstanbul'da bulunan kardeşleri 48 yaşındaki Kenan Öner'in, servetleri için kaçırdığını iddia etmişti. Daha önce yaptığı açıklamada kendisini suçlayan ağabeyi ve ablasını suçlayan Kenan Öner ise anne ve babasını bulanlara 200 bin TL ödül vaadetmişti.

Polis tarafından aranan Kenan Öner, üç ay önce İstanbul'da yakalanıp tutuklanmıştı. Hakkında 13 yıla kadar hapis cezası istenen Öner, çarşamba günü çıkarıldığı İznik Asliye Ceza Mahkemesi’nce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Anne ve babasının kaybolmasından sorumlu tuttuğu kardeşinin serbest kalmasından sonra açıklama yapan Kamil Öner, anne ve babasının yerini bildirene 150 bin TL para ödülü de kendisinin vereceğini söyledi. Kardeşinin vereceği paranın kendisini bağlamadığını belirten Kamil Öner, “Annem ve babamın yerini bana bildirsinler gelip 150 bin TL'yi alsınlar” dedi.

Mehmet BULDU- Halil ATAÇ/İZNİK (Bursa), (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.