Yaşlılıkla savaşan 6 kurtarıcı besin

Anti-aging özelliği sağlayan bazı yiyecekler sayesinde, belirli bir yaştan sonra zamanı geri almak mümkün mü? Bazı yiyecekler diğerlerinden daha fazla gençlik aşısı taşıyor olabilir mi? İşte cevabı

20 Mart 2017, Pazartesi 09:35
A A

Kadınların zaman içerisinde en çok savaştığı şeylerden biri aslında zamanın ta kendisi! Stres, yoğun iş hayatı ve kötü beslenmenin etkisiyle hiç istenilmese bile yaşlılık süreci gerçekleşiyor ve kadınlar da çizgilerin önüne geçmek için kolları sıvıyor... 

Peki, anti-aging özelliği sağlayan bazı yiyecekler sayesinde, belirli bir yaştan sonra zamanı geri almak mümkün mü? Bazı yiyecekler diğerlerinden daha fazla gençlik aşısı taşıyor olabilir mi?

İçerdikleri sihirli malzemeler sayesinde bazı yiyecekleri günlük hayatınıza ekleyerek daha genç ve daha dinç olabilirsiniz.

Cildinizin güzelliğini, elastik yapısını yeniden kazandıracak olan bu yiyecekleri gün içerisinde tüketmeye başlayarak, daha sıkı bir görünüme sahip olabilir ve zamanla oluşan çatlakları, selülitleri azaltabilirsiniz.

AVOKADO

AVOKADO

Doymamış yağ asitlerinden zengin bu meyve, yaş sorunlarıyla en iyi savaşan besinlerden birisi. Sahip olduğu antioksidan ve oleik asit sayesinde, kansere karşı, diyabete karşı, selülite ve yaşlanmaya karşı sizi korumaya alır. Sağlıklı yağlardan, potasyumdan ve lifler yönünden zengindir.

AVOKADO

AVOKADO

Gençlik aşısı özelliği ise; oleik asitten kaynaklanmaktadır. Ayrıca içerdiği sağlıklı yağlar sayesinde kilo vermeye ve kalp hastalıklarına karşı da büyük bir öneme sahiptir.

BROKOLİ

BROKOLİ

Brokolinin sağlığa birçok faydası var, ancak bunlardan birinin sizi gençleştirmek olduğunu tahmin bile etmiyordunuz değil mi?

BROKOLİ

BROKOLİ

Brokolide bulunan lignan, sizi kansere karşı koruyan, kalp sağlığınızı destekleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklere sahip. İçerdiği yüksek klorofil sayesinde zayıflamanıza yardımcı olurken, cildinizin daha sıkı görünmesini sağlıyor. ? Gençlik aşısı özelliği ise Lignanlardan geliyor.

SALATALIK

SALATALIK

En çok su içeren sebze olan salatalığı dehidrasyona karşı sıklıkla öneriyorum, ayrıca son kiloların verilmesi döneminde ara öğünlere mutlaka eklediğim salatalık sayesinde zayıflamak ve tok kalmak daha kolay oluyor.

SALATALIK

SALATALIK

Salatalık hassas dokuları korumada, vücudun su kapasitesini arttırmada oldukça etkili. Gençlik aşısı özelliği ise bol sulu olmasını sağlayan, Lignan.

ELMA

ELMA

Her gün 1 adet elma cildinizi ve dişlerinizi güzelleştirir diye sıklıkla duymuşsunuzdur. Evet doğru duymuşsunuz, çünkü hem cildi güzelleştirip gençleştiriyor hem de dişlerinize iyi bakıyor. Sadece bunlar mı?

ELMA

ELMA

Bol C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, pektin içeriği sayesinde uzun süre tok kalmanızı sağlıyor ve zayıflamanıza yardım ediyor. Bağırsaklarınızda yaşayan iyi bakterilerin sayısını arttırıyor, iyi bir ara öğün alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Günde 1 adet elma tüketerek daha iyi görünmeniz mümkün! Gençlik aşısı özelliği ise C vitamininden geliyor.

YULAF

YULAF

Yulafın yaşlılık sürecini yavaşlatmasının birden çok faktörü var. İçerdiği lifler sayesinde bağırsaklarınızın genç kalmasını sağlıyor.  

YULAF

YULAF

Kalp sağlığını koruyor ve gençlik özelliği katıyor. Uzun süre tok tutarak ve enerji metabolizmanızı etkileyerek metabolizma hızınızın yavaşlamasını önlüyor ve hedefe ulaştırıyor.

YULAF

YULAF

Üstelik haftada en az 2 kere yulaf tüketerek kendinizi çok daha dinç hissedebiliyorsunuz.

YULAF

YULAF

Gençlik aşısı özelliği ise, içeriğinde bol miktarda bulunan beta-glukan’dan geliyor. Beta glukan ile ilgili yapılan son çalışmalar, tokluk hissini arttırıp, zayıflattığı yönünde. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.