Yastık kılıfını en son 5 sene önce değiştirdi, korkunç gerçeği hastanede öğrendi

Çin'de doktorları bile şaşırtan manzara. 5 yıldır yastık kılıfını değiştirmeyen Xu isimli kadının gözlerinde, eklem bacaklılar sınıfından mayt adı verilen yüzlerce canlı tespit edildi

13 Aralık 2017, Çarşamba 13:56
A A
Yastık kılıfını en son 5 sene önce değiştirdi, korkunç gerçeği hastanede öğrendi
Asia Wire News'in geçtiği habere göre Çin'de Xu isimli kadın, iki yıldır gözleriyle ilgili problem yaşıyordu. Uzun süre kaşınan, kırmızı gözlerle gezdikten sonra doktora gitmeye karar verdi. Doktorlar manzarayı görünce şaşırdı çünkü kadının her bir gözünde 100 taneye yakın mayt adı verilen eklem bacaklı canlılar yaşıyordu.


5 SENEDİR YASTIĞINI DEĞİŞTİRMEMİŞ


Çin'in Hubei şehrinde gerçekleşen olayda, kadının gözlerinin bu hale gelmesine sebep olan şey ise daha da şaşırtıcıydı. Kadın 2012 yılından bu yana, yani yaklaşık 5 senedir aynı yastık kılıfını kullanıyordu.GÖZLERİNİ AÇAMAYACAK DURUMA GELMİŞ


Gözlerindeki rahatsız edici hisse artık alıştığını söyleyen kadın senelerce bu durumu önemsememiş. Ancak iki hafta önce gözleri o kadar şişmiş ki artık onları açamaz duruma gelmiş ve hastaneye gitmeye karar vermiş. Durumun 5 senedir aynı yastıkla yatmasından kaynaklanabileceğinin aklına bile gelmediğini söylüyor.


İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLANDI


Kadının gözlerindeki tüm maytlar kirpkilerinden tek tek temizlenirken ilaç tedavisi ile gözlerinin kısa sürede eski haline dönebileceği belirtildi.

Doktorlar yastık kılıfı değiştirmemenin yanında odasını hiç havalandırmadığını söyleyen kadının bu canlılar için mükemmel bir üreme ortamı oluşturduğunu ifade etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.