Yatağan işçilerine 1 milyar 91 milyon TL'lik gaz

Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirme ihalesi sonrası ihalenin yapıldığı bina önünde eylem yapan işçilere polis biber gazıyla müdahale etti

12 Haziran 2014, Perşembe 18:40
A A

Yatağan Termik Santrali’nin özelleştirme ihalesini, 1 milyar 91 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Elsan Elektrik kazandı. Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini, 1 milyar 91 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Elsan Elektrik kazandı. Ceyhan Saldanlı‘nın şirketi Bereket Enerji, Gediz ve Aydem elektrik dağıtım bölgelerini kontrol ediyor. İhaleye 6 firma katıldı: Elsan Elektrik, Alsim Alarko, Limak, Ic İçtaş, Konya Şeker ve Çelikler Taahhüt. Yatağan Termik Santrali 630 MGW’lık kurulu gücü bulunuyor.

BİNA ÖNÜNDEKİ İŞÇİLERE POLİS MÜDAHALESİ

Bir grup sendika üyesi işçi, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi önünde Yatağan Termik Santralinin özelleştirilmesini protesto etti. Polis göstericileri biber gazıyla dağıtırken protesto gösterisine müdahale etmek için hareket eden TOMA, bir araca çarptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.