Yavru kedinin ayaklarını kesip sokağa attılar!

Şanlıurfa'da, madde bağımlısı olduğu tahmin edilen kişi ya da kişiler, bir yavru kedinin ön ayaklarını bıçakla kesip sokağa attı

A A
Yavru kedinin ayaklarını kesip sokağa attılar!

 Vatandaşlar tarafından bulunan hayvan için belediye veterinerleri seferber olurken, güvenlik güçleri ise yavru kediye yönelik vahşeti gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için çalışma başlattı. Gören ve duyanların kanını donduran olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Balıklıgöl’de temizlik yapan belediye görevlileri, yerde kanlar içerisinde acı çeken yavru bir kedi gördü.

Islak olan ve üzerine sıcak su dökülerek haşlanmış olmasından kuşkulanılan yavru kedinin ön ayaklarının kesildiğini fark eden görevliler, durumu belediyeye bildirdi. İhbar üzerine Balıklıgöl’e gelen Şanlıurfa Belediyesi veterinerleri, yavru kediyi tedavi için merkeze götürdü. Kesik olan ön ayaklarından kanlar akan yavru kediyi görenler ise vahşeti yapanlara tepki gösterdi.

Daha önce de aynı bölgede 3 kedinin madde bağımlıları tarafından vahşice öldürüldüğünü söyleyen vatandaşlar, yavru kediye işkence yapan kişi ya da kişilerin yakalanarak cezalandırılmasını istedi. Yavru kediyi bulan temizlik görevlisi Cüneyt Aşık ise karşılaştığı manzaranın kendisini şoke ettiğini söyledi. Aşık, "Çimlerin arasında iki ayağı bıçakla kesilmiş, sıcak suyla haşlanmış yavru kediyi görünce yüreğim parçalandı.

Yavru bir kediye bu işkenceyi yapan insan olamaz. Bunu yapan madde bağımlısı gençlerdir. Daha önce de benzer olaylara şahit olduk, sürekli hayvanlara eziyet ediyorlar" dedi. Görenlerin tepkisine yol açan olayın ardından bilgilendirilen polisler ise yavru kediye işkence yapan kişi ya da kişilerin belirlenmesi için bölgede araştırma yapmaya başladı.

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şehitlerin fotoğrafları