Yavru köpeğin adını belirlemek için seçim yaptılar

Artvin'in Hopa ilçesinde bulunan özel bir okul öncesi eğitim kurumunda, “insan hakları” haftasını daha anlamlı hale getirmek için okula yeni alınan yavru köpeğin ismini seçim yoluyla öğrenciler belirledi.

13 Aralık 2019, Cuma 10:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Artvin’in Hopa ilçesinde faaliyette bulunan ‘Lütfü Akkaya Çocuk Üniversitesi’ isimli okul öncesi özel eğitim kurumu çocuklara hayvan sevgisi aşılanması amacıyla okula minik bir köpek yavrusu aldılar.

Golden cinsi yavru köpeğe isim koymakta zorlanan okul yönetimi bu kararı insan hakları haftasına saklayarak gerçek bir seçim düzeneği kurdu ve ortaya attıkları iki isimden birini çocuklara seçtirdi.

'Farkındalık sağlayan şeyler yapmayı seviyoruz'

'Farkındalık sağlayan şeyler yapmayı seviyoruz'

Minik elleriyle oy sandığına seçimlerini atan çocukların sonucu beklerken yüzlerindeki heyecan kaçmadı.

Konu hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Serpil Yılmaz, 'Biz bu okulda tüm kararları çocuklara aldırıp onların mutlu bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bu seçimle de çocuklarımızın istediği ismi koymaları sağlandı. Mutlu çocuklar, mutlu okul bilinciyle devam ettiğimiz sistemimizde farkındalık sağlayan şeyler yapmayı seviyoruz' ifadelerini kullandı.

Minik köpeğin ismi yapılan seçimle 70’e 30 sonuçlanarak Laçü olarak belirlendi./ İHA


Golden Retriever cinsi hakkında

Golden Retriever cinsi hakkında

Golden Retriever, oldukça popüler bir köpek ırkıdır. Aslen avda vurulan kuşları bulup getirmek için kullanılırlar. Ayrıca en sık rastlanan aile köpeklerindendir. Çok hoşgörülü ve baş etmesi çok kolaydır. Sahiplerinden de çok fazla beklentileri yoktur. Düzenli olarak yemek verildiği, egzersiz yaptırıldığı ve veteriner kontrolüne götürüldüğü sürece başka bir ihtiyacı olmaz. Golden Retriever'lar genellikle insanlarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşırlar. Tipik olarak korktuklarında havlarlar ama arkadaş canlısı olmaları iyi birer bekçi köpeği olmalarını engeller.

Golden retriever'lar özellikle insanlarla iyi anlaştıkları ve çok sosyal oldukları için tercih edilirler. Bu nedenden dolayı sıklıkla rehber köpek olarak eğitilirler.Çok sabırlıdırlar ve çocuklarla araları oldukça iyi olan bir köpek ırkıdır. Bebek bakıcılığı bile yapabilirler.

Görme engellilere de yardımcı köpek olarak verilen bir cinstir. ayrıca en zeki köpekler (IQ) testinde alman çoban köpeğinin 1. seçildiği testlerde 4. sırayı almıştır.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Her gün pişirdiği tavukla sokak kedilerini besliyor