Yaz aşkın hüsrana dönüşmesin

Tatilde tanıdığın kişi şehirde gözüne çok farklı görünebilir... Yaz aşkı hüsrana dönüşebilir. Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz yazdı...

04 Haziran 2017, Pazar 05:00
A A
1- KENDİNİ ŞARTLAMA

1- KENDİNİ ŞARTLAMA

Kendini “Hayatımın aşkını buldum” diye şartlama. Coşkulu olduğun ortada ama abartma. Tatil bittiğinde ilişkinin de bitebileceğini düşünerek adım at. Bitmezse sürpriz olsun.

2- GERÇEK HAYATI UNUTMA

2- GERÇEK HAYATI UNUTMA

Tatilde tanıdığın kişi şehirde gözüne çok farklı görünebilir. Bir saniye yanından ayrılmazken, kendini günde bir kez bile aramayabilir. “Tatilde böyle değildin” diyeceksin ve haklısın. Şimdi gerçek hayata döndü.

3- ARAMASINI BEKLEME

3- ARAMASINI BEKLEME

Tatil dönüşü seni hiç aramayabilir. O aramıyorsa sen de aramamalısın. Demek ki ilişkiyi tatil sonrasına taşımak istemiyor. Yaşadığın şey güzeldi ama bitti. Bunu kabullenmende fayda var.

4- ‘SENEYE DEVAM’ DEME

4- ‘SENEYE DEVAM’ DEME

Gelecek yaz yine buluştuğunuzda kaldığınız yerden aynı coşkuyla devam edeceğinizi düşünme. O geçen yazdı. Her yıl herkesin aynı duyguları taşıyabileceği yanılgısına düşme. Bir başkasıyla aşk yaşayabileceğine de hazırlıklı ol.

5- KİMSEYİ SUÇLAMA

5- KİMSEYİ SUÇLAMA

Tatilde yaşadıkların mutlu bir anı olarak kalmalı. Ayrıldığınızda haksızlığa uğradığını düşünme. Yaz aşkını yaşaman için kimse kafana silah dayamadı değil mi? Sen isteyerek yaşadın.

6- AŞKA TÖVBE ETME

6- AŞKA TÖVBE ETME

“Bir daha asla böyle bir şey yaşamayacağım” deme. Flört etmek insanın doğasında var. Ayrıca kötü bir şey de değil. Yeter ki bitebileceği ihtimalini gözardı etme.

7- KENDİNİ KAPATMA

7- KENDİNİ KAPATMA

Bütün kışı ağlayarak geçirmeyi tercih edersen kimse bir şey diyemez. Ama ne faydası var? Üstelik kendini böyle kaparsan belki de hayatını değiştirecek olan aşkı kaçıracaksın. Yaz aşkını yazda bırakıp kendini yeniden gerçek hayata hazırlamalısın.

8- HEMEN BİRİNİ BULMA

8- HEMEN BİRİNİ BULMA

“Çivi çiviyi söker” sözüne kanma. Ayrılıktan hemen sonra sağlıklı bir ilişki kuracak durumda değilsin. Kendine biraz süre tanı ama abartma. Tatil dönüşü birkaç ay ruhunu ve bedenini dinlendir.

9- ARKADAŞ KALMA

9- ARKADAŞ KALMA

Yaz aşkıyla arkadaş kalmak mümkün. Ama içindeki aşk kırıntılarını bitirmeden bu sadece sana acı verir. Şansını zorlama.

10- UZMANI ATLAMA

10- UZMANI ATLAMA

“Yaz geçer sızı kalır” denir ya... O aslında tatlı bir sızıdır. Hafifçe burnunun direğini sızlatan, gözünü kapadığında seni yine o sahillere götürecek bir sızı... Bunun zararı yok. Ama geçmişi her andığında komalık olana kadar gözyaşı döküyorsan vay haline... Acilen uzmana danışmanda fayda var.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.