Yaz düğünü yapacak olanlar için 10 tavsiye

Sizde düğününüzü bu güzel havaların esintisiyle yaz aylarında gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Düğününüzün sorunsuz ve kusursuz geçmesini sağlayacak 10 öneri bir arada...

23 Mayıs 2018, Çarşamba 10:46 Son Güncelleme:
A A
Düğünün yapılacağı mekan

Düğünün yapılacağı mekan

Düğün gününüzün birkaç gün öncesinde düğününüzün gerçekleşeceği mekana gidip kontrolleri yapmanız iyi olabilir. Mekanın havalandırılması, dizayn, yemek ve içeceklerin istediğiniz gibi olup olmadığına, hazır mı değil mi öğrenmek için bu kontrolleri yapmanız gerekebilir. Bunun için bir maile üyesi veya bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Yaşlı davetliler

Yaşlı davetliler

Yaşlılığın getirdiği sorunlarla beraber düğününüze konuk edeceğiniz belli bir yaşın üzerindeki insanlara biraz daha özen göstermeniz gerekmektedir. Onları olabildiğince rahat ve gölgelik yerlere yerleştirmeye özen gösterin.

Akşamüstü şal

Akşamüstü şal

Düğününüzde akşamüstü sularında havada bir esinti olabilir. Bu yüzden üşümemeniz için gelinliğinizin üstüne bir şal almanız iyi olacaktır. Yanınızda bulundurduğunuz şal sayesinde hava biraz soğuduğu zaman üşümeyecek ve rahatça devam edebileceksiniz.

Acil durum çantası

Acil durum çantası

Düğün gününüz de sizin için son anda gerekebileceğini düşündüğünüz her şeyi bir çantada toplayın. Bu sayede istenmeyen durumlarda hem gerçekleşebilecek olan karmaşayı önlemiş hem de daha rahat hazırlanmış olacaksınız.


Damat traşı

Damat traşı

Damat adaylarının düğün öncesi sıkıntılarından biri de tıraş konusu. Özellikle yaz aylarında bir soruna olabiliyor. Bu durumlarda ciltte tahriş görülebileceğinden dolayı su bazlı ürünler kullanmak damat adaylarına daha rahat bir his sağlayacaktır.

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar

Gelin adaylarının en büyük sıkıntılarından biri topuklu ayakkabılar olabilir. Düğün günü sık sık ayakta duracaksınız, bazen oynayacaksınız bunlar bir zaman sonra ayaklarınızda ağrıya sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçmek için yanınızda rahat bir ayakkabı veya babet bulundurabilirsiniz.

Yemekler ve İçecekler

Yemekler ve İçecekler

Yemekli bir düğün gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız menüde tercihinizi hafif yemeklerden yana kullanın. Düğününüze alkollü içecekleri de bulunduracaksanız bir alkol sınırı belirlemelisiniz. Su, meşrubat servisleri ile de ortamı sürekli canlı tutmayı unutmayın.

Yedek gömlek

Yedek gömlek

Damat adaylarının da dikkat etmesi gereken bir öneri de yedek gömlek bulundurmasıdır. Yedek gömlek düğüne gelen misafirleri karşılamak ve dans ettikten sonra mutlaka işinize yarayacaktır.

Kır düğününde topuklu ayakkabı

Kır düğününde topuklu ayakkabı

Eğer düğününüz kır düğünü olacaksa ve gelinliğinizin tamamlayıcısı olan ayakkabınız için topuklu ayakkabı tercih ettiyseniz ayak koruyucu ürünlerden alıp yararlanabilirsiniz. Kır düğünü sizi topuklularla biraz zorlayabilir. Bu yolla da üstesinden gelmiş olursunuz.

Sinek ve böcekler

Sinek ve böcekler

Yazın göstergelerinden biri olan sinek ve böcekler, özellikle kısa gelinlik tercih edecek gelin adayları için can sıkıcı olabilir. Yanınızda mutlaka haşere savar ürünler bulundurun. Bacak ve kollarınıza bolca uygulayın. Bu sayede daha rahat hissedeceksiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.