Yaz düğünü yapacaklar için altın değerinde 10 öneri

Yaz düğünü düşünen gelin ve damat adayları planlarını şimdiden yapmaya başladılar. Gelinlik, damatlık, mekan seçimi ve konuk listesi gibi düğünle ilgili önemli detaylar üzerinde düşünmek ve kararlar almanın önemi büyük. İşte yaz düğünü planlayanlar için son dakikaya bırakılmaması gereken önemli öneriler... 

18 Nisan 2018, Çarşamba 10:48
A A
Kır düğünü

Kır düğünü

Kır düğünü yapmak istiyorsanız ve gelinliğinizin altına topuklu bir ayakkabı tercih ettiyseniz ayak koruyucu ürünler sayesinde bu sorunun da kolaylıkla üstesinden gelmiş olacaksınız.

Yedek gömlek

Yedek gömlek

Damat adaylarının dikkat etmesi gereken bir öneri de yedek gömlek bulundurmasıdır. Yedek gömlek düğüne gelen misafirleri karşılamak ve dans ettikten sonra mutlaka işinize yarayacaktır.

Serinlik

Serinlik

Akşamüstü zamanlarında soğuyan hava nedeniyle üşümemek için gelinliğinizin üzerine bir şal almayı unutmayın. Alacağınız şal sayesinde akşamın serin havasını daha az hissedeceksiniz.

Acil durum çantası

Acil durum çantası

İlaçtan çoraba… O gün için size lazım olabileceğini düşündüğünüz her şeyi bir çantada toparlayın. Bu sayede hem karmaşayı önlemiş hem de daha rahat hazırlanmış olacaksınız.

Su bazlı ürün

Su bazlı ürün

Damat adaylarının sıkıntılarından biri olan tıraş konusu özellikle yaz aylarında bir soruna dönüşebiliyor. Bu durumlarda ciltte tahriş görülebileceğinden dolayı su bazlı ürünler kullanmak damat adaylarına daha rahat bir his sağlayacaktır.

Yeme&içme

Yeme&içme

Yemekli bir düğün düşünüyorsanız hafif menüleri tercihinizde bulundurabilirsiniz. Alkollü bir düğün yapacaksanız alkol sınırını belirtmeli ve su, meşrubat servisleriyle de ortamı her daim canlı tutmalısınız.

Yaşlı davetliler

Yaşlı davetliler

Yaşlılığın getirdiği sorunlarla beraber düğününüze konuk edeceğiniz belli bir yaşın üzerindeki insanlara biraz daha özen göstermeniz gerekmektedir. Onları olabildiğince rahat ve gölgelik yerlere yerleştirmeye özen gösterin.

Mekan denetimi

Mekan denetimi

Düğün gününden 3 gün öncesinde mekanın havalandırılması ve yemeklerin kontrolü için bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Bu sayede düğün günü oluşabilecek sorunların da önüne geçmiş olacaksınız.

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar

Gelin adaylarının en büyük sıkıntılarından biri olan topuklu ayakkabılar bir zaman sonra ayaklarınızda ağrıya sebebiyet verebilir. Bu durumun önüne geçmek için yanınıza rahat bir ayakkabı veya babet tercih edebilirsiniz.

Sinek ve böcekler

Sinek ve böcekler

Yazın göstergelerinden biri olan sinek ve böcekler, özellikle kısa gelinlik tercih edecek gelin adayları için can sıkıcı olabilir. Yanınızda mutlaka haşere savar ürünler bulundurun. Bacak ve kollarınıza bolca uygulayın. Bu sayede daha rahat hissedeceksiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.