Yaz hepimiz için geldi!

“Beden olumlama”ya dair yapılan çalışmalardan biri de Litvanya'da gerçekleşti. “Dydis Nesvarbu” adlı grup hazırladığı “Herkes İçin Yaz” adlı proje ile mayo giymek üzere 10 farklı kadını bir araya getirdi.

14 Haziran 2018, Perşembe 14:46
A A
10 KADIN, 10 HİKAYE

10 KADIN, 10 HİKAYE

Projede ayrıca bu 10 kadının hikayesine de yer verildi. İşte o güçlü 10 kadın...

Kristina

Kristina

Vücudumuza değer vermeliyiz; farklılık, onu benzersiz kılan şeydir. Hepimiz farklıyız. Vücudumuzdan korkmaya ya da utanmana gerek yok.


Irmina

IrminaÇocukluğumda kendimi dışlanmış hissediyordum. Vücudumdan nefret ettim ve her seferinde bir kumsala adım attığımda görünemeyecek hale gelmeyi diledim... Bu böyle olmamalı!Virginija

Virginija

Ben, bedenin ve ruhun adım adım yürüdüğüne inanıyorum. Bu ikisinin yolu ayrılmamalı... Her şey sürekli değişiyor. Değişimin zamanın bir parçası olduğunu ve değişmeyi kabul etmeyi anlamamız gerekir.
Maja

Maja

Hayat nefret etmek için çok kısa, bu yüzden vücudumu sevmeli, bu andan zevk almalı ve kendime karşı dürüst olmalıyım.
Simona

Simona

İlkokulda kadınsı vücudu olan büyük bir kız çocuğuydum. İki çocuk doğurduktan sonra, kilo artışımın üçte bir oranında arttığını görünce çok gözyaşı döktüm. Kadınların diğer kadınları nadiren desteklediklerini ve iltifat ettiklerini gördüm. Bu nedenle tüm kadınlara söylemek istediğim bir şey var: Arkadaş olmak zorunda değiliz ama aynı zamanda düşman da olmak zorunda değiliz.Neringa

Neringa

Bedenini kabul et ve onu güzel gör. Mükemmel vücut yalnızca sınırlardan ibarettir!


Giedre

GiedreBugüne kadar vücudumu her şey için suçluyordum: Başarısız ilişkiler, iş yerindeki aksilikler, kötü ruh hali vs... Vücudumun farklı olduğunu ve vücudumu kamusal alanda gizlemem gerektiğini düşündüğüm için mayolarım devamlı çekmecelerde kalmalıydı. Ancak dokuz yıl önce bedenim yerine düşüncelerimle hareket etmeye başladım ve hayat benim için değişmeye başladı. “Sadece kilo verdiysem ve daha güzel hale geldiysem ve işler daha kolay olur” düşüncesi insanları yalnızca geri götürür...


Odeta

Odeta

Bu vücut benim ayrılmaz bir parçam. Anılarımın bir haritası. Kuvvet ve yetenek sentezi... Geriye baktığımda, küçüklüğümden beri vücudumla iyi bir arkadaşlığım olduğunu düşünüyorum. Ben her zaman güzel ve güçlü hissettim. Çocuklarımın da aynı şekilde hissetmesini istiyorum.


Justa

Justa

Vücudum yalnızca bir iş için araç değil aynu zamanda kendini ifade etme biçimidir. Vücudunuzu kabul edip zevk alırsınız güzelleşirsiniz.Estera

Estera

“Kusursuz” olma ihtiyacı aptalcadır çünkü hayatta tekil bir gerçek yoktur. Bazıları çirkinlik görürken, diğerleri sadece güzelliği görür. Şunu unutmayın kimse mükemmel değildir, mükemmel diye bir şey yoktur!


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.