Yaz makyajı yapmanın püf noktaları

Yazı-kışı olmaz; makyaj makyajdır demeyin. Nasıl her mevsimde, o mevsimin koşullarına göre giyiniyorsak makyajımızı da böyle yapmamız daha doğru. Peki yaz makyajı nasıl olmalı, incelikler nedir? İşte cevabı...

12 Haziran 2019, Çarşamba 15:03 Son Güncelleme:
A A

Yaz makyajının en önemli kurallarından biri cildinize nefes aldırmak. Soğuk kış günlerinde yıpranan cildinizin hava alarak, güneşin ve D vitaminin etkisiyle doğal bir canlılığa kavuşmasını sağlamalısınız. bunun için de ağır fondöten ve pudralardan ne kadar uzak durursanız o kadar iyi.

güne elbette yararlı ancak güneşin zararlı etkilerinden korunmak için özellikle yüzünüzü korumalısınız. Bunun için cilt tipinize uygun, yağlanma ve parlamaya sebep olmayan bir güneş korucu sürün ve dışarı mutlaka bu şekilde çıkın.

Cildinizin ışıl ışıl ve daha az kusurlu görünmesini istiyorsanız cilt tonunuzu eşitleyen ve aynı zamanda nemlendirici görevi de gören BB kremlerden kullanabilirsiniz. Yanaklarınızda hafif bir bronzluk ve parlaklık istiyorsanız highlighter'lar tam size göre.

Göz makyajınızı yaparken seçtiğiniz malzemelerin hem terlemeye hem de eğer yüzecekseniz suya dayanıklı olmasına özen gösterirseniz tatsız sürprizler yaşamazsınız.

Göz makyajınızı yaparken yazın renklerinden faydalanabilirsiniz. Güneşin sarısından, sıcak turunculara, denizin mavi ve yeşiline kadar farklı birkaç rengi harmanlayıp göz alıcı gözlere sahip olmak çok kolay.

Yaz makyajında elde etmek istediğimiz sonuç genel anlamda makyajsız gibi görünmek ve doğallık elde etmek olmalı. Bunu sağlamak için de az malzeme kullanmak ve yüzün sadece belli bir bölgesinin vurgulayacak şekilde makyaj yapmak yeterli olacaktır. Son olarak sıcakta makyajınızı daha uzun süre korumak için sabitleyici kullanmayı da düşünebilirsiniz.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kış aylarında cilde dikkat