Yaz yaklaşırken diş bakımı artıyor

Yaz yaklaşırken diş bakımı artıyor

Yaz tatili yaklaşırken daha güzel görünmek ve kendini daha iyi hissetmek isteyenler, diyet ve sporun yanı sıra diş bakımı için de sıraya giriyor

01 Mayıs 2013, Çarşamba 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Diş Hekimi İbrahim Kocacık,  "Kararmış, sararmış, eksik veya kötü görünen dişler, insanın psikolojisini de olumsuz etkiler. Oysa sağlıklı, beyaz ve bakımlı dişler herkesin kendisini daha iyi hissetmesini ve güzel görünmesini sağlar" dedi. Kocacık, bakımsız dişlerin kötü görüntü kadar kötü koku kaynağı olduğunu da vurguladı.

Kocacık, şunları kaydetti:

"Yaz döneminde iyi görünmek, kendini iyi hissetmek isteyenler zayıflamak için nasıl diyete giriyor, spora başlıyorsa aynı şekilde güzel dişler için de diş hekimlerine koşuyor. Çünkü dişler insan yüzünde ilk dikkat çeken noktalardır. Diş hekimlerine bu isteklerle gelenlerin taleplerine yanıt veriyoruz. Ayrıca dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini, ağız sağlığının korunması ve bakım konusunda yapılması gerekenleri anlatıyoruz. Ağız sürekli kullanılan bir organ. Ne kadar bakım yapılırsa yapılsın, dişler beyazlatılırsa beyazlatılsın kirlenecektir. Özellikle çay ve sigara gibi dişlerin rengini bozan maddeleri tüketenlerin dişleri daha çabuk sararıp lekeleniyor.

'EVLİLİKLER BİLE BİTİYOR'

Özellikle diş beyazlatanlara, en az birkaç ay sigara, çay veya kola gibi renk verici maddelerden biraz uzak durmalarını öneriyoruz. Bize başvuran herkese dişlerin fırçalanması, ağız bakımlarının yapılması ve en az 6 ayda bir diş hekimine gidilmesi için uyarılarda bulunuyoruz. Eğer çok aksi bir durum yoksa sabah kalkınca ve akşam yatmadan dişlerin fırçalanması temizlik için yeterlidir. Kötü koku nedeniyle evliliklerin bittiğine bile tanık oluyoruz. Bu nedenle ağız bakımını ihmal etmeyin."

Yusuf BAŞTUĞ/ ADANA, (DHA)

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Apandisite ne iyi gelir, neden olur? Apandisit patlaması nasıl düzelir, nasıl geçer?