A. Yavuz Kocaömer

A. Yavuz Kocaömer

Sanat tutkusu engel tanımıyor

Her yıl köşemizde bedensel engelli sanatçıların tablolarından oluşan takvime yer veriyoruz. Bu yıl yine birbirinden yetenekli ressamlarımız var. Fırçalarını ağızlarıyla ya da ayaklarıyla tutarak birbirinden güzel eserlere imza atıyorlar. Bugün sizinle Almanya’da satışa çıkan ve engel tanımayan ressamların tablolarından oluşan takvimin bazı yapraklarını paylaşmak istiyoruz.

2021’e veda - 3

Yeni yılla birlikte 2021’e damga vuran olayları ve önemli gördüğümüz haberleri sizlere aktardığımız köşemizden iki haftalık bir derleme yapmıştık. Bugün seçkimizin üçüncü ve son bölümü. Diğer iki haftanın aksine bugün sadece iki konu var: 10 Engelli TikTok Fenomeni ve Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda tarihi bir başarıya imza atan sporcularımız. Umarım 2022’de engellilerimiz açısından umut verici gelişmelere tanık oluruz ve bütün bunları bu köşede yine büyük bir keyif ve coşkuyla sizlere aktarmaya çalışırız.

2021’e veda-2

Geçtiğimiz hafta 2021 yılı ile ilgili kısa bir değerlendirme yapmıştık. Genel itibariyle, başta Covid-19 pandemisi olmak üzere birçok küresel sorunla karşı karşıya olan insanlığın 2021’den pek hoşnut olduğunu düşünmüyorum.

2021'e veda -1

2021’e veda ederken aslında ne kadar zor bir yılı geride bıraktık diye de düşünmeden edemiyor insan.

Sözü okurlarımıza bıraktık

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz.

Görme engelliler Sayyıdan'a 'dur' dedi

Görme Engelliler Spor Federasyonu, aralık ayının başında yapılan olağan genel kurulunda nihayet Hasan Sayyıdan’dan da kurtuldu.

UNICEF'ten engelli çocuklarla ilgili çok çarpıcı rapor

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) yayınladığı en kapsamlı istatistiksel analize göre dünya çapında yaklaşık 240 milyon engelli çocuk var.

Paris 2024'e hazırlanırken Cumhurbaşkanı'nın önemli kabulü

Paris 2024 Paralimpik Oyunları kapıda... Uluslararası kuruluşlar oyunlar için hazırlıklarını sürdürüyor.

'Ayaklarımla tutundum hayata'

Toplumumuzda engelli bireylerin yaşadığı önemli sorunlardan biri de hiç kuşkusuz kendilerini yeterince ifade edememeleri.

Sözü okurlarımıza bıraktık

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık. Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder