A. Yavuz KocaömerDünyanın en iyileri bir arada
HABERİ PAYLAŞ

Dünyanın en iyileri bir arada

Sanat dünyasının dev ismi, İtalyan tenor Andrea Bocelli, İstanbul’da müzikseverlerle buluştu. Hayranlarının uzun yıllardır Türkiye’ye gelmesini dört gözle beklediği Andrea Bocelli, en ünlü İtalyan ve uluslararası operalardan klasik aryaların yanı sıra, satış rekorları kıran albümlerinden sürprizleriyle de uzun yıllar unutulmayacak bir konser gecesi yaşattı.

Bocelli ve Golbol Kadın Milli Takımı buluştu

BJK Tüpraş Stadyumu’nda Bocelli’nin büyüleyici sesiyle klasik müzik tutkunlarını ağırladığı bu özel konserin bir de özel konukları vardı. Avrupa, Dünya Şampiyonluğu’nun yanı sıra, 2 Paralimpik Oyunlar altın madalyasıyla ülkemizin takım sporlarındaki en başarılı takımı olan Golbol Kadın Milli Takımımız, ünlü tenorun özel misafiriydi. Performansıyla 4 Amerikan Başkanı, 3 Papa ve İngiliz Kraliyet Ailesi gibi önemli isimleri etkilemiş, Olimpiyat Oyunları ve Dünya Kupası gibi büyük organizasyonlarda sahne alan Bocelli, Türk izleyicilerle birlikte, Golbol Kadın Milli Takımımıza unutulmaz bir gece yaşattı.

Haberin Devamı

Yaşayan en iyi tenor

Konser öncesinde ise, Paralimpik branşlarında görme engelli kategorisinde yer alan Golbol Kadın Milli Takımımıza büyük bir sürpriz yapıldı. Takım oyuncuları, ünlü tenor Bocelli ile bir araya gelme şansı buldu ve kulisinde sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Bu anlamlı buluşmayı organize eden Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, “Biliyorsunuz ki Golbol Kadın Milli Takımımız, takım sporlarındaki en başarılı takımlarımızdan biri. Andrea Bocelli ise bildiğiniz üzere yaşayan en büyük tenor. Biz bugün dünyanın en iyilerini bir araya getirmek ve Paris öncesi takımımıza bir moral motivasyon vermek istedik” dedi.

Dünyanın en iyileri bir arada

Paris 2024 öncesi büyük moral

Murat Aksu, bu tür etkinliklerin sporcular için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı ve şunları ekledi: “Golbol Kadın Milli Takımımız, sadece ülkemizin değil, dünyanın da gurur kaynağıdır. Onların azmi, kararlılığı ve başarıları, tüm engelli bireyler için bir ilham kaynağı olmuştur. Andrea Bocelli’nin de dediği gibi, müzik ve spor, insanları bir araya getiren, sınırları aşan evrensel dillerden ikisidir. Bu buluşma, takımımız için unutulmaz bir deneyim oldu ve onların Paris 2024 Paralimpik Oyunları öncesinde moral bulmalarını sağladı.”

Haberin Devamı

Dinleyicilere unutulmaz gece

Bocelli’nin büyüleyici performansı sırasında, stadyumda 30 bin kişi adeta nefesini tutarak onu dinledi. Bocelli, 5 kez bis yaparak seyircileri selamladı ve her defasında büyük bir coşkuyla karşılandı. Konserin sonunda ekrana yansıtılan Türkiye görüntüleri ve Türk bayrağı, binlerce kişiye duygu dolu anlar yaşattı. Bu özel gecede, Golbol Kadın Milli Takımımız da sahne arkasında Andrea Bocelli ile fotoğraflar çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi. Murat Aksu, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamalarda ise, “Bu tür etkinliklerin, sporcularımızın moral ve motivasyonunu artırmak açısından büyük önemi var. Bizler, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi olarak, sporcularımızın her zaman yanındayız ve onların en iyi şekilde hazırlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Paris 2024 öncesinde bu tür buluşmalar, onların moralini yüksek tutmak ve motivasyonlarını artırmak için büyük bir fırsat sunuyor” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

‘Hedefimiz kota sayısını 70’in üzerine çıkarmak’

Aksu, Golbol Kadın Milli Takımı’nın son dönemdeki başarılarından da bahsederek, “Takımımız, Avrupa ve Dünya şampiyonluklarının yanı sıra Paralimpik Oyunlar’da kazandıkları altın madalyalarla ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. Şu anda 60 kota ile Paris 2024’e hazırlanıyoruz ve hedefimiz bu sayıyı 70’in üzerine çıkarmak” dedi. Konuşmasının sonunda Aksu, bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirterek, “Sporcularımızın her zaman yanındayız ve onların en iyi şartlarda yarışabilmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Andrea Bocelli’ye ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Golbol Kadın Milli Takımımıza da Paris 2024’te başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

NOT: Okurlarımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçirmelerini dileriz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder