Sözü okurlarımıza bıraktık

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sevgili okurlarımız, sizlerden çok sayıda mektup, faks ve e-mail aldık.

Bu nedenle bugünkü köşemizi sizlere ayırdık ve sözü sizlere bırakıyoruz.

İşte sizden gelen mesajların bazıları:

‘HER ŞEY HARİKAYDI’

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) bursiyerler toplantısına çok büyük bir istek ve mutlulukla geldim.

Çünkü bu güzel aile ancak yılda bir kez bir araya geliyor. Bu sıcak yuvada olmamızı sağladıkları için Yavuz Ağabey, Berrin Abla ve diğer tüm TESYEV çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Bu yuva bana engelli olmanın bir kusur olmadığını, özel olduğumuzu hissettiren yer. Her şey harikaydı, seneye davet edilmem halinde yine büyük bir heyecan ve zevkle katılacağım. İyi ki varsınız.

D. D.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Sosyoloji Bölümü

‘İŞ İSTİYORUM’

Yüzde 58 engelliyim. Çalışamayacak durumdayım. İki küçük çocuğum var. Onlara bez ve mama alamıyorum. 5 aydır ev kiramı ödeyemedim.

Eşimle ayrılma noktasına geldik. Yardımseverlerin desteğini bekliyorum. İş sahibi olanlardan iş istiyorum. Elektrik, doğalgaz borcum var. Çocuklarım çok mağdur durumda.

NOT: İsim ve adres bizde saklı. Yardım etmek isteyen okurlarımız 0212 238 71 91 no’lu telefondan bilgi alabilirler.

‘MOTORA İHTİYACIM VAR’

Yüzde 79 engelliyim. Birçok hastalığım var. Yürüyecek halim yok, eczaneden ilaçlarımı alamıyor, kiramı ödeyemiyorum. Hemen her yere borçluyum. Bir yıllık kiramı veremedim.

Bana kimse yardım etmiyor, çok perişan haldeyim. Vicdanlı iş adamlarından yardım istiyorum. Ekmek paramı çıkarmak için ortası tekneli, 3 tekerlekli motor rica ediyorum.

Maddi ve manevi desteklerinizi bekliyorum.

NOT: Yardım etmek isteyenler, okuyucumuza 0530 405 22 70 no’lu telefondan ulaşabilir.

‘KİTAP VE MEKTUP YOLLAR MISINIZ?’

21 yaşındayım. Bir yıldır cezaevindeyim. Buradan tüm insanlara sesleniyorum. Benim 2 erkek kardeşim var. İkisi de engelli. Lütfen engelli kardeşlerimize engel olmayalım. Unutmayın her insan engelli adayıdır. Buradaki boş vaktimi kitap okuyarak geçiriyorum. Bana kitap ve mektup yollar mısınız? Ahmet Emrah Bayar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A 2 Koğuşu Dinar / Afyonkarahisar n 3 yıldır cezaevindeyim. Liseyi cezaevinde bitirdim. Üniversiteye devam edebilmem için temel yeterlilik testi (TVT) gerekiyor. Türkçe, matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri kitaplarına ihtiyacım var. Duyarlı ve yardımsever okurların desteğini bekliyorum. Mehmet Kılıçtaş Kayseri Kapalı Cezaevi Müdürlüğü 1.Kısım

***

3 yıldır cezaevindeyim ve 7 yılım daha var. Okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Öğretici ve eğitici kitaplar bulmakta zorlanıyorum. Kitap ve mektuplarınızı bekliyorum. Verdiğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkürler.

Bora Küçükkahraman E Tipi K.Ç.İ.K. / Niğde

***

28 yaşındayım. Sekiz buçuk yıldır cezaevindeyim. Çıkmaya az kaldı. Cezaevinde en iyi dostumun kitap olduğunu anladım ve okudum. Yakında üniversiteye girmek istiyorum. Okumamı, bilgimi biraz daha ileri taşımak için her türlü kitaba ihtiyacım var.

Maddi sıkıntım da çok. Güzel yurdumun insanlarından sesimi duymalarını istiyorum. Doğan Katırcıoğlu Düzce T Tipi Kapalı Cezaevi B/14 Koğuşu Çilimli / Düzce

***

Okumaya, öğrenmeye, çalışmaya aç biriyim. Sizin aracılığınızla yeni arkadaşlar edinmek istiyorum. Çok azimliyim ve hayal gücüm fazladır. Elimden tutulur, biraz da destek olunursa gerçekten iyi şeyler yapabilirim. Yazabilir veya kurgulayabilirim. İmkansız yok benim için. Umut ediyorum ki iyi insanlar hiç tükenmeyecek. Maddi durumum çok kötü. Polisiye romanlar bekliyorum.

Emrah Yılmaz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu A-8 Koğuşu Afyon / Merkez

***

22 yaşındayım, 4 senedir cezaevindeyim. Daha çok cezam var. Gençliğimde hata yaptım, bedelini ödüyorum. Kitap severlerden kitap istiyorum. Ayrıca arkadaş olmak isteyenlerin mektuplarını da bekliyorum.

Osman Kaya T Tipi Kapalı Cezaevi B-17 Koğuşu Siverek / Şanlıurfa

Not: Okuyucularımızın mübarek Ramazan Bayramı’nı kutlar, huzur içinde geçirmelerini dilerim.


Yazarlarımızdan

08 Temmuz 2020, Çarşamba 07:32
08 Temmuz 2020, Çarşamba 07:24
08 Temmuz 2020, Çarşamba 07:22
Sıradaki haber yükleniyor...
holder