TESYEV Bursiyerleri: Bize umut ve enerji verdiniz

AA

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı’nın (TESYEV) 14’üncü bursiyerler toplantısını, 4 Mayıs’ta İstanbul’da The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da yaptığını geçen hafta yazmıştık. Toplantı sonrası bursiyerler duygu ve düşüncelerini anlatan yüzlerce mail yolladı. Bursiyerlerden gelen mektupların bir kısmını kısaltarak aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Maillerini yayınlayamadıklarımız bizi hoş görsünler.

‘Rüya gibi günler’

Sevgili TESYEV Ailesi, bu yıl düzenlenen 14. Geleneksel Bursiyerler Toplantısı’na ikinci katılışım. Her sene olduğu gibi yine muhteşemdiniz. Aranızda bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ayrıca ‘bir kurum nasıl bu kadar cana yakın, samimi ve özverili olabilir?’ diye düşünmeden edemiyorum. Sizin sayenizde çok arkadaşım oldu. Bana rüya gibi günler yaşattığınız için başta Yavuz Ağabeyime, Evren Ağabey’e(toplantıda gülmekten kendime gelemedim) ve Berrin Ablama sonsuz teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum.

P.U.  

Erciyes Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

************************************

‘Aile olduğumuzu hissettim’

Bu yıl ilk kez katılmış olduğum bursiyerler toplantısından güzel dostluk ve arkadaşlıklar kurup mutlu anılar biriktirerek ayrıldım. Bize ne kadar değer verdiğinizi görmek hepimize çok iyi geldi. Hazırlanan hediyelerden, kıymetli konuşmacılardan, konferans sonrası düzenlenen partiden kadar bizim için uğraşıp emek verdiğiniz her detayından belliydi. Bu eşsiz deneyim için bütün emek verenlere teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar samimi ve yardımlaşma odaklı bir ortam beklemiyordum, gerçekten aile olduğumuzu hissettirdiniz. 

M.Ç.  

Dokuz Eylül Üniversitesi

Fen Bilimleri Enstitüsü

Endüstri Mühendisliği Bölümü

**************************

 ‘İyi ki varsınız’

Her şeyden önce bu toplantı için çok teşekkür ederim. İyi ki yaptınız. Benim için çok güzeldi. Birçok ilki bu toplantıda yaşadım. Vakıf çalışanlarının gösterdiği ilgi bana kendimi değerli hissettirdi. Yavuz Bey de iyi ki var. Benim için çok önemli ve değerli biri. Handan ve Suna Hanımlara da ayrıca teşekkür ederim. Onların konuşurken gülümseyen hallerini çok seviyorum. TESYEV’in olması çok umut verici ve güzel. Hepiniz iyi ki varsınız.

H.G.  

Dicle Üniversitesi

Diyarbakır Atatürk Sağlık Hizmetleri 

MYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü

 ‘Çok mutluyum’

Ben açıkçası bu kadar güzel ve organize olmuş bir toplantı beklemiyordum. Ama çok güzel 2 gün geçirdim. TESYEV’in engellileri bir araya getirip onları sahiplenmesi takdir edilmeye değer. TESYEV ailesini tanıdığıma memnun oldum.

S.Ç.

Batman Üniversitesi

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Spor Yöneticiliği Bölümü

‘Güzel yarınlar için’

TESYEV’in bursiyer toplantısına her yıl aynı heyecanla katılıyorum. Toplantıda tanıştığım arkadaşlarım ile hep iletişimdeyim. Çok güzel dostluklar kurdum. Bu yıl son sınıfım ama TESYEV’in bizlere her zaman açık kapı bıraktığını ve bir telefon kadar yakın olduğunu biliyorum. Yavuz Kocaömer’in ve TESYEV ekibinin her yıl bizlere sunduğu maddi ve manevi desteği asla unutmayacağım ve hep yanınızda olacağım, güzel yarınlar için çabalayacağım.

M.D. 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Bölümü

‘Her şey harikaydı’

Benim için ilk deneyimdi ama her şey harikaydı. Kendimi büyülü bir ortamda hissettim. TESYEV ailesinin bir ferdi olduğum için çok şanslıyım. TESYEV’i çok seviyorum, iyi ki varsınız.

M.N.K.  

Gaziantep Üniversitesi

İslahiye Meslek Yüksekokulu

Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Bölümü

‘Teşekkür ederim’

Bu toplantıya ilk defa katıldım, öncesinde bazı tereddütlerim vardı. Gelmeyi hiç istemiyordum. Sizinle aynı ortama girince, vakit geçirince tüm kötü düşüncelerim silindi. Çok güzel vakit geçirdik. Sayenizde mükemmel insanlarla tanıştım. Her şey için teşekkür ederim. 

N.A.  

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü

‘Biz engelli değiliz’

Duygularımı anlatacak kelime bulamıyorum, ilk defa İstanbul’u gördüm, benim gibi insanlarla tanıştım. Her anı harikaydı, herkese emeğinden dolayı çok teşekkür ederim. Şunu da anladım, asıl engelli olan bizler değil, biz gibi olmayanlarmış.

Y.B.  

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Antrenörlük Bölümü 

‘Toplantı bana çok şey kattı’

İlk defa bu yıl toplantıya katıldım ve açıkçası gitmeden önce tereddüttüm vardı. Ama insanlar ve o ortam o kadar güzeldi ki, her şeyden önce siz çok güzeldiniz, ilginiz ve alakanız çok güzeldi. İyi ki varsınız. Sizler oldukça bizler hayata umutla bakacağız. Bu toplantı bana çok şey kattı, hepinizden Allah razı olsun. 

Z.B. 

Gaziantep Üniversitesi

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu

İş Sağlığı ve Güvenliği

‘İşte bizim Başkan’

Bir başkan düşünün, kendisine ağabey diye hitap edilen, adına şiirler yazılan, başkasına söylenilmeyecek sözleri ona söylediğinde büyük olgunlukla karşılayan, makam mevki gibi derdi olmayan, hak savunucusu olan başkan. Ve her bir çalışanın, üyenin aynı samimi olduğu bir vakıf düşünün. Gönül rahatlığıyla gidebileceğiniz bir yer. İşte orası TESYEV’dir.

M.Ö. 

Dokuz Eylül Üniversitesi

Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü

‘Yaşam enerjisi verdiniz’

Sadece 2 günde bana umut ve yaşam enerjisi verdiniz. Dünya sizin sayenizde yaşanabilir bir hal alıyor. Kocaman bir aileyiz. Sizi çok seviyorum. Ayrı ayrı hem de kocamaan hem de.

Z.Y. 

Eskişehir Teknik Üniversitesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Endüstriyel Tasarım Bölümü

‘Yolunuz açık olsun’

Hiçbir çıkar gözetmeden, ayrıştırmadan, ötelemeden, evlatlarımıza sadece burs değil, hayata karşı ümit ve güven de veriyorsunuz. Ben sizleri tanımamama rağmen kızımı güvenerek bıraktım. Çünkü kızım sizinle çok mutlu. TESYEV Ailesi hep var olun, teşekkürler TESYEV, teşekkürler Yavuz Kocaömer, yolunuz hep açık ve aydınlık olsun. 

H. M.’nin annesi G. M.

Küçükçekmece Gazi Anadolu Lisesi

‘Sizi seviyorum’

Her şey için teşekkürler. Bursiyerler toplantısındaki en önemli şey bence özel kardeşlerimle bir arada bulunmaktı. Sizin içten, samimi davranışlarınızı, bazen gerçek ailemizden bile görmüyoruz. Verdiğiniz emeklere teşekkür ederim. Özellikle Gülderen, Suna, Handan Abla sağolsunlar. Sizi seviyorum TESYEV Ailem. 

M.Y. 

Dicle Üniversitesi

Edebiyat Fakültesi

Felsefe Bölümü

Sıradaki haber yükleniyor...