Seren Serengil: Bir daha asla evlenmeyeceğim

29 Nisan 2017, Cumartesi 05:00
AA
Seren Serengil’i unutuyor muyuz derken, magazin ekranının en sevilen yüzlerinden oldu yine. 72 kilodan 55’e düştü, çok da güzelleşti. Ona, üzücü ilişkilerini ve biten evliliklerini unutturan yeni bir ilişkiye başladı. Buluştuk; yeni aşkını, hayırsız arkadaşlıklarını, televizyon programını, hayatını anlattı 

■ Mutlu görünüyorsunuz. Aşık mısınız?

Aşık değilim. Bende zamanla, alıştıkça oluyor aşk. İki ay oldu ilişkimiz başlayalı. Arkadaşlıklarımda da, sevgilimde de beni seveni seviyorum.

■ Cihangir’deki gece kulübüne sevgiliniz Özay Bakır için mi gidiyordunuz? Yoksa gide gele mi ilginiz başladı?

Gide gele... Sahnesini çok beğeniyordum. Tanıştıktan sonra da beni etkilemeyi başardı.

■ Korkmadınız mı yine mutsuz olursam, herkes üstüme gelirse diye...

Hiç kimsenin düşüncesi umurumda değil artık. Kim ne der diye düşünmekten hayatımı yaşayamadım. Çok üzüntüler geçirdim. Çocuk istedim olmadı, aile kurmak istedim olmadı. Mutsuz da olacaksam herkes görsün. Bugün gerçekten mutluyum. Yarın mutsuz olabilirim, ayrılabilirim. Üç gün sonra bitse bile pişman olmam.
 

ANNEMLE TANIŞTIRMADIM


■ Anneniz Nevin Hanım ne diyor?

Bir şey demiyor artık, ben de sormuyorum. Annemin kafasındaki profil daha dünyaya gelmedi. Ona da söyledim zaten, “Beni düşünen birini istiyordum, onu buldum” dedim.

■ Tanıştırmadınız mı?

Daha cesaret edemedim. Ben Özay’ın annesiyle tanıştım. Çok tatlı bir kadın.

■ Özay ile gelecek planlarınız var mı?

Şimdilik hayal kurmak istemiyorum. Yarını hiç düşünmüyorum bile. Özay’a “Yarın ne yapıyoruz?” diye bile sormuyorum. Mutluyum, buradayım ve bugündeyim.

■ Yine birine bağımlı yaşamaya mı başladınız yoksa?

Hiç değil... Ezber bozdum. Beraber yaşamıyoruz. Üç gün onda, iki gün bende kalıyoruz. Zaten o kadar yoğun çalışıyorum ki... Gündüzleri görüşemiyoruz. İki gün birbirimizi görmeyince özlüyoruz. 24 saat beraber olunca ilişki çabuk tükeniyor zaten.

■ Tekrar evlenir misiniz?

Düşünmüyorum artık. Çocuğum olmuyor, çok üzülüyorum. Aynı yollardan bir daha geçemem. Köpeklerimi çocuklarım yaptım.

■ Çocuk için hiç şans yok mu?

Kanım pıhtılaştığı için rahmimde bebek gelişemiyor.35 yaşındaki şarkıcı Özay Bakır, Seren Serengil’den 7 yaş küçük.
 

SAHNEYİ SEVMİYORUM


■ Sahne ve müzikten vazgeçtiniz mi?

Geçmedim. Özay doğum günümde bana şarkı yapmış, ‘Sen Benim Aşık Olduğum Kadın’, o kadar güzel ki... Ama tek başına söylenecek bir şarkı değil. Çok okumak isterdim onunla ama okumuyor.

■ Neden?

Yapmıyor, enteresan bir çocuk işte. Bir single çıkarmak istiyorum. İnsanlar “yapsana” dedikleri için ve ‘Bu Gecenin Hatrına’ olayından kurtulmak için. Televizyonda olmak istiyorum. Sahneyi sevmiyorum, tuvalet giymek falan... Bu saatten sonra gece barlarda da çıkamam.

Kilo vermesem dönemezdim

■ Mide küçültme ameliyatından sonra hayatınız değişti mi?

Çok değişti. 55 kiloyum şimdi.■ Zor muydu karar vermek?

Her karar zor. İşime dönmem gerekiyordu ama 72 kiloydum, bu şekilde ekrana dönemezdim. Kilo verdikten sonra bütün kanallardan teklif geldi. Güzel bir kadın olduğumu, televizyonda iyi şeyler yapabileceğimi biliyordum. Sadece fazlalığımdan kurtulmam lazımdı. Fakat çikolata ve kola görünce dünyanın en iradesiz insanı oluyorum.
 

DENİZ BENİ EZİYORDU


■ Sabah programını Deniz Akkaya ile sunarken aşırı süslüydünüz. Fazla değil miydi o? Aranızda bir yarış mı vardı?

Aslında Deniz benden sonra kokoş olmaya başladı. Bir gün baktım saçına postiş takmış. Biz iki magazin figürüyüz. İddialı kadınlarız. Sade olmak zorunda değilim. Beni seven kitle rujumu, saçımın rengini, ne giydiğimi takip ediyor. Programı bir süredir beraber sunduğum Cengiz (Semercioğlu) zaten duvar gibi adam. Onun yanında ben de sade olursam, haber programına döneriz.

■ Deniz’le başta gerginlik vardı aranızda...

İlk başlarda sevmiyordum. Hiçbir ortak noktamız yoktu. Arada eziyordu beni. Kim ne derse desin, Deniz ile çok iyi bir ikiliydik. Gittiğine çok üzüldüm. Onu çok seviyorum.

■ Ne oldu da sevdiniz?

Deniz üzüntüsünü paylaşmayan, yarasını saklayan biri, bense tam tersiyim. Bunu anladıkça Deniz’e daha çok sarıldım.
 

ERKAN ÇELİK İLE SEDA SAYAN'I BEN AYIRDIM


■ Programınız yüzünden ayrılan çiftler oldu mu?

Çok çifti barıştırdım ama bazen ayırdığım da oluyor. Mesela Erkan Çelik ile Seda Sayan...■ Sizin yüzünüzden mi ayrıldılar?

Benim yüzümden bir daha barışamayacaklar gibi geliyor.

■ “Artık imkansız” mı yazdı Seda Sayan?

Seda Abla yayındayken bana “İmkansız artık” diye yazınca, Erkan Çelik delirdi. “Sen benim için bir cesetsin” diye şarkı yaptı. Seda Abla dostluğuma güvenerek bunu yazmıştı. İzin isteyerek söylüyoruz mesajları.

■ Sizin için bu programı yapmak zor gibi... Arkadaşlarınızın özel hayatlarıyla ilgili konuşuyorsunuz...

Hiç değilse onların tarafında biri olarak bir gazeteciyle çatır çatır kavga ediyorum. Bizim tarafımızın sözcüsüyüm. Yıllarca yalan haberlerden hayatımız mahvoldu.

Gülben yüzünden Demet’e kırıldım

■ Sizin çevrenizde arkadaşlıklar çok çabuk değişiyor, neden? Bir dönem Demet Akalın ile samimiydiniz...

Aslında tam tersi. Demet kimseyle uzun süre sabit kalamıyor. Ama Demet’in hayatında hep olacağım, çünkü onu seviyorum. Demet’e kırıldım, çünkü beni kıran biriyle canciğer olması beni üzdü. Bir ara her dakika Gülben (Ergen) ile fotoğraf koydu. Görmek istemediğim için takipten çıkardım, o da beni engelledi. Şimdi iyiyiz.Hiç uyuyamıyorum

■ Sizde uykusuzluk hastalığı mı var?


Hiç uyuyamıyorum ama rahatsızlık boyutunda değil. Kaçta yatarsam yatayım, sabah 7’de kalkarım. Hayatı kaçırıyormuşum gibi geliyor. 11-12’de kalktığımı hatırlamıyorum.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.