Arzu Çekirge Paksoy

Arzu Çekirge Paksoy

Daha iyi bir gelecek için

Sürdürebilirlik; bugünkü neslin ihtiyaçlarının, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün verilmeksizin karşılanması’ olarak tanımlanıyor. Bu kapsamda çevre dengesi ile ekonomik büyümenin birlikte değerlendirilmesi, doğal kaynakların etkin kullanılarak, sadece günümüzün değil gelecek kuşakların da ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir model oluşturulması hedefleniyor.

Orada bir köy var uzakta

Pandemi koşulları, en çok köy okullarında okuyan, taşımalı eğitimden faydalanan, ekonomik olanakları kısıtlı öğrencileri etkiledi. Bu yıl da tablet, eğitim materyali, kırtasiye gibi karşılanabilecek pek çok ihtiyaçları var.

Spora destek, geleceğe yatırım

Japonya’nın başkenti Tokyo’da 23 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları, Türk sporunda bir dönüm noktası oldu. Tokyo 2020’de Türk sporcular 1948 Londra Olimpiyatları’nda kazanılan 12 madalyanın üzerine çıkarak, 13 madalya ile en çok sayıda madalyayı, en fazla spor dalında kazandılar.
AÇEV'in 'Babayım' kampanyası babaları değişime çağırıyor

AÇEV'in 'Babayım' kampanyası babaları değişime çağırıyor

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Babalar Günü için yürüttüğü 'Babayım' kampanyasıyla çocukların gelişimlerinin desteklenmesi ve güvende olmaları için babaların rolüne dikkat çekiyor. Erken yaşta evliliklerin çocukların fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimlerini olumsuz etkilediğine...
Çevre S.O.S veriyor

Çevre S.O.S veriyor

Bugün Dünya Çevre Günü. Ne yazık ki son dönemde pek çok çevre felaketi ile yüz yüzeyiz. İklim değişikliği dünyamızın geleceğini tehdit ediyor. Küresel ısınmayı giderek daha fazla hissettiğimiz, çevre kirliliği nedeniyle denizlerimizdeki canlı yaşamının geri dönülmez biçimde etkilendiği günümüzde...
Gençlere fırsat verelim

Gençlere fırsat verelim

Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı...
'Askıda iyilik' uygulamaları çoğalıyor

'Askıda iyilik' uygulamaları çoğalıyor

Türkiye genelinde ihtiyaç sahipleri ile yardımda bulunmak isteyenler arasında köprü kuran, bireysel sorumluluğu güçlendiren ‘askıda’ uygulamaları pek çok başlık altında gerçekleştiriliyor. Yardımlaşma ve dayanışma ayı olarak nitelenen ramazanda, bu uygulamalara yenileri eklendi. Siz de bu yardımlaşma...
Çocuklar 'bayram etsin' diye

Çocuklar 'bayram etsin' diye

Bugün 23 Nisan, çocukların bayramı. Çocuklar bizim geleceğimiz.
Kadınlardan her alanda 'Eşitlik' talebi

Kadınlardan her alanda 'Eşitlik' talebi

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadının ekonomide, bilimde, sosyal yaşamda ve siyasette güçlendirilmesi Türkiye’nin geleceği için hayati öneme sahip.
Engel olma farkında ol

Engel olma farkında ol

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i engelli bireylerden oluşuyor. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ve Avrupa Birliği (AB) verilerine göre, dünyada 1 milyar engelli var. Türkiye’de ise Ulusal Engelli Veri Tabanı’na göre, engelli sayısı yaklaşık 1 milyon 600 bin.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder