Zorluklar sevgi ve azimle aşılır

AA

Hayatın her alanında birçok engelli var. Özellikle spor alanında ülkemizi dünyada temsil eden ve çok başarılı sonuçlar alan engelli sporcularımız var. Sporun birleştirici ve iyileştirici gücünden faydalanan bu sporcular sadece bayrağımızı dalgalandırmakla kalmıyor, onları takip eden birçok gence de örnek oluyor. Bugün size engellerini sevgi ve azimle aşan bazı başarılı sporcularımızı tanıtmak istiyorum… 

Yüzme dalında Beytullah Eroğlu, Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. 22 yaşındaki Beytullah, ülkemizi Rio 2016 Paralimpik Oyunları’nda temsil etmişti. 

15 yaşındaki yüzücü Sümeyye Boyacı, Paralimpik Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Doğuştan iki kolu olmayan Sümeyye, yüzmeye başlamak için balıklardan ilham aldığını söylüyor. 

Dünya halter şampiyonu Nazmiye Muratlı, spora başladıktan 3 ay sonra Avrupa’da madalya kazandı. “Ben engelli değilim” diyen Nazmiye, Paralimpik Oyunları’nda dünya rekoru kırdı. 

Golf ve dalış ile de ilgilenen milli sporcu Ebru Bulgurcu, Uluslararası Tenis Turnuvası'nda iki gümüş madalya kazandı. 

Sporcularımız sadece bireysel sporlarda değil, takım sporlarında da büyük başarılara imza atıyor. Ampute Milli Futbol Takımımız, 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası'nda ikinci olarak tarihi bir zafer kazandı. Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımımız, U22 Genç Erkekler Şampiyonası'nda Avrupa Şampiyonu oldu. 

Bu sporcularımız hepimizin göğsünü kabartıyor. Engellilerin hayata katılmaları için hepimize görev düşüyor. Hep birlikte onların çabalarına destek olmalıyız.

Sıradaki haber yükleniyor...