Aslı Yaşasın

19 Haziran 2017, Pazartesi 11:44

Taşınma planlama ister!

Taşınma Konusunu stresli ve zor olmaktan bu program ile cıkarabilirsiniz. Bu dönemi kolay atlatabilmenin tek yolu planlı ve programlı olmak ben de size bu ayki yazımda bu planı hafta hafta nasıl yapacağınızı anlattım dilerseniz bu notları takviminize işleyebilir bu sayede günü geldiğinde sırası ile yapacaklarınızı gerçekleştirerek bu evreyi maksimum huzurlu şekilde atlatabilirsiniz.

Atlamamanız gereken en önemli konular:


Aboneliklerinizi listeleyin, tamamını yeni adresinize geçirmek üzere listeniz aşağıdaki gibi.
Su Doğalgaz Elektrik TV Lisansı Telefon Internet Su-Süt gibi abonelikler Dergi Yayın abonelikleri Güvenlik şirketi abonelikleri Fatura adresi İkametgah Aile Hekimi değişikliği Sigorta

TAŞINMANIZA 8 HAFTA KALA


Kullanmadığınız eşyaları ayıklama zamanı: Yeni evinize taşınacak eşyaların bir listesini yapın. Yani yeni evinize götürmek istemediğiniz artık kullanmak istemediğiniz veya kullanamadıgınız tüm eşyaları şimdi ayıklama zamanı. Çocugunuzun küçülen kıyafetleri, eski oynamadıgı oyuncakları ve sizin uzun süredir giymekten vazgeçtiğiniz dolap bekçisi kıyafetleriniz. Bu konunun uzmanı Marie Kondo youtube kanalından ev düzenleme üzerine videolrını öneririm. Ben de kanalım Yaşasın Dekorasyon’da kendisinin kitabında belirttiği yöntemlerle bir çok düzenleme yaptım. Onlara da göz atabilirsiniz.

Ayrıca evde kullanmadığınız mobilyalarınız akseuarlarınız için Dekopasaj.com bir 2. El mobilya ve ev eşyası alım satım pazar yeri. Burada mobil telefonunuzla eşyaların resimlerini çekip ölçü ve ürün detay bilgilerini yazabilir, hızlıca satışa açtıgınız bu eşyaları satarak yerine yeni ihtiyaçlarınızı ikinci el makul fiyatlarda alabilirsiniz. Kolay tarafı siz gidecek mobilyaların gönderimi ile hiç uğraşmıyorsunuz ve dekopasaj bütün sireci planlayarak satılan mobilyayı yeni evine sizden alıp paketleyerek teslim ediyor.

Taşınma için alışveriş listeniz belli. Paketleme gereçleri koli, bant, etiket, eşyaları sarmak için eski gazeteler ve kabarcıklı pıtpıt kaplama poşetleri, süpermarketlere bakkallara bu konuda haber uçurmanız gerekecek, en yakın çözümü onlarda görüyorum.