Banu Şen Tatilde çocuklarınızı kendi çocukluğunuza götürün
HABERİ PAYLAŞ

Tatilde çocuklarınızı kendi çocukluğunuza götürün

Dünya zorlaştıkça, hayat ağırlaştıkça; insan hep geçmişi hatırlıyor. Şartları, imkanları daha kısıtlı olsa da bugünden düne bakınca insan o günleri özlüyor. “Eskiden” diye başlayan cümleler kuruluyor, “eskidendi” sözünün kullanıldığı cümleler artıyor. Ben de eskiye özlem duyanlardanım. Hele bu günlerde!

ESKİDEN’LE BAŞLAYAN CÜMLELER

En çok çocuklarımıza bakınca kendi çocukluğuma, gençliğime gidiyor aklım. “Şanslıymışız” diye iç geçiriyorum. Annemden, babamdan onların çocukluğunu, gençliklerini dinleyince “Ne kadar şanslılarmış” diyorum. Dünya kalabalıklaştıkça, binalar büyüdükçe, teknoloji geliştikçe daha yalnızlaşmış, dünyalarımız daha küçülmüş gibi geliyor. Oysa nasıl daha sade, daha yalın daha kalabalıkmış hayatlarımız.

Yetermiş her şey bize... Şimdi her şeyimiz varken hiçbir şey yetemiyor. Bir çelik bir çomakla saatler geçerken, tahta kızakla zamanı unuturken şimdi ellerinin altında koca dünya ile mutlu olamayan çocukları düşünüyorum. İsim şehir hayvan oynarken, sessiz sinemaya geceler yetmezken hayal dünyamızın içinde kaybolduğumuz zamanları düşünüyorum... Sanal bir oyunda olmayan kahramanların karşısında robotlaşan çocuklarımız geliyor aklıma.

Tatilde çocuklarınızı kendi çocukluğunuza götürün

DIŞARDA PANDEMİ İÇERDE CAN SIKINTISI

Şimdi her yerde kar var. Beyaz örtü her şeyin üzerini masalsı bir dokunuşla kapladı. Dışarıda pandemi içeride can sıkıntısı onlar için. Çocuklarımızı, tam da yarı yıl tatilleri başlamışken eskiye mi götürsek biraz diye iç geçiriyorum. Kendi çocukluğumuza götürsek?

Çocukluğumuzda ne yapıyorsak çok da abartmadan onlarla o anları yaşasak? Hem bize hem onlara iyi gelmez mi? Hem herkesin de imkanı buna yetmez mi? Bunun için çok paraya masrafa da gerek yok üstelik. Anıları birlikte yaşamak size de onlara da yeter de artar bile!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder