Yurtdışı eğitimde bulunmaz indirimler

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Pandeminin şok dalgasıyla uçuşlar ertelenip vize sıkıntısı da yaşanınca yurtdışı eğitim ve dil kurslarına talep azalmıştı. Ancak son günlerde inanılmaz fırsatlar var. Yurtdışı eğitimde yüzde 50’ye varan indirimler, “Şimdi kaydol, 1 yıl sonra gel” gibi kampanyalar krizi fırsata çevirmek isteyenlerin göz ardı edemeyeceği seçenekler...

YENİDEN RADARA GİRDİ

Salgının ne zaman sona ereceği halen net değil. Bu belirsizlik sürerken aileler de çocuklarının eğitim derdine düştü. Özellikle yurtdışı eğitim planında salgının zirve yaptığı mart, nisan ve mayıs döneminde zoraki değişiklikler ve iptaller oldu. Ancak son günlerde sınırların açılması ve kısıtlamaların kalkmaya başlaması bu yöndeki tercihlerin tekrar gözden geçirilmesini sağladı. Son dönemde en ilginç gelişme ise dünyanın dört bir yanında eğitim ücretlerinde yaşanan önemli indirimler oldu.

ZORLAMAYAN FIRSATLAR

Okul ve dil kursu fiyatlarını, gelinen noktada sürecin nasıl işlediğini Global Vizyon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Genel Müdürü Deniz Akar’a sorduk. Akar’ın verdiği bilgiye göre; isteyenler bir süre online eğitim alıp daha sonra yüz yüze eğitime geçebiliyor. “Bu yıl kayıt yaptır ülkende kal, gelecek yıl yurtdışında devam et” alternatifleri de çocuklarının daha fazla eğitimden uzak kalmasını istemeyen aileler açısından bulunmaz bir fırsat sunuyor. İşte merak edilen tüm detaylar ve fiyatlar...

AMERİKA

Türkiye’nin en çok öğrenci gönderdiği ülkelerin başında gelen Amerika’da dil okulları örgün öğretime başladı. Önceden vizesi olan ve eğitimi yarım kalan öğrenciler eğitimlerine devam edebilirken yeni öğrenciler de vize başvurusunda bulunabiliyor.

FİYATLAR: Amerika’da dil okulları fiyatlarında yüzde 40’a varan indirim yapıldı. Bir dil okulunun 12 haftalık ücreti 2.400 dolara, 24 haftalığı 4.800 dolara indi.

KANADA

Kanada’da dil okulları eğitime açıldı ve çok cazip indirimlerle uluslararası öğrencileri bekliyor.

FİYATLAR: Kanada’da 48 hafta online eğitim programı 17.000 Kanada Doları’ndan 4.800 Kanada Doları’na indirildi.

 • 24 hafta örgün dil eğitimi ise 8.040 Kanada Doları yerine 4.800 Kanada Doları’na geriledi.
 • Öğrenciler Kanada’da sertifika program eğitimine Türkiye’de online olarak başlayıp devamında ekstra ücret ödemeden Kanada’ya transfer olabiliyor.
 • Bu programlar 92 hafta sürüyor ve 11.000 Kanada Doları olan fiyat 6.800 Kanada Doları’na indirildi. Bu programlarda öğrenciler çalışma izni de alabiliyor. Kanada’da katılabileceğiniz programlar:

1- Sales&Marketing Diploma Programı/92 hafta (52 hafta eğitim+40 hafta full time çalışma).

2- Business Administration Diploma Programı/ 92 hafta (52 hafta eğitim +40 hafta full time çalışma).

3- Health Care Administration Diploma Programı/92 hafta (52 hafta eğitim+ 40 hafta full time çalışma).

4- Communication & Service Essentials Diploma Programı/60 hafta (30 hafta eğitim+ 30 hafta full time çalışma).

5- Service Excellence for Business Diploma Programı/48 hafta (24 hafta eğitim+ 24 hafta full time çalışma).

İNGİLTERE

İngiltere’de birçok okul örgün öğretimine başladı. Ayrıca Ingiltere’ye uçuşların açık olması ve vize görüşmelerinin yapılıyor olması uluslararası öğrencilerin bu ülkede eğitimlerine devam etmesine imkan tanıyor. Pandemi sürecinde Ingiltere’deki birçok dil okulu promosyonları güncelledi ve yeni indirim oranları belirledi.

ÖRNEK FİYATLAR:

 • 4 hafta 1.040 Sterlin yerine 600 Sterlin
 • 8 hafta 2.000 Sterlin yerine 1.200 Sterlin
 • 12 hafta 2.880 Sterlin yerine 1.800 Sterlin
 • 24 hafta 5.520 Sterlin yerine 3.600 Sterlin.

ÜNİVERSİTEDE EN CAZİP TEKLİF MAKEDONYA’DAN

Üniversiteler arasında en cazip fırsatı sunanlardan biri de Makedonya’da bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler ilk yıllarını Türkiye’deki anlaşmalı devlet ya da vakıf üniversitelerinde okuyabilir. Öğrenci bir sene sonra ise eğitimine Makedonya’da devam edebiliyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’in açıklamalarına göre; üniversite Türkiye’den gelen öğrencilere indirimli fiyatlar uyguluyor. Bölüm ücretleri 22.500 TL’den başlayıp, 29.500 TL’ye kadar yükselebiliyor. Ayrıca Makedonya’da yaşam giderleri de diğer ülkelere göre oldukça uygun.

GİDEMEYENLER İÇİN ONLİNE EĞİTİM FİYATLARI 

Pandemi döneminde online ve uzaktan eğitim yükselişe geçti. Yurtdışına gidemeyenler için online eğitim fırsatları sunuluyor. Öğrenciler tıpkı yüzyüze kurslarda olduğu gibi seviye tespit sınavına girip, uygun sınıfa yerleştiriliyor. Sınıflarda her ulustan öğrenci oluyor. Birebir çalışmalarda öğrenciler sınıf arkadaşlarıyla ayrı odalarda toplanabiliyor. Öğretmen de gerektiği durumda ayrı odada birebir ders işleyebiliyor. Online aktivite sınıfları da yer alıyor. Fiyatları da gayet uygun. Ingiltere’de online eğitimlerde yüzde 30-40’a varan indirim sunuluyor.

 • 4 hafta 300 Sterlin
 • 8 hafta 600 Sterlin
 • 12 hafta 900 Sterlin
 • 24 hafta 1.370 Sterlin olarak fiyatlar veriliyor.

KAYIT YAPTIR ÜLKENDE KAL GELECEK YIL DEVAM ET!

Yurtdışındaki okulların uluslararası öğrenciler için sunduğu en büyük avantaj fiyat anlamında oldu. Normal dönemde elde edilemeyecek indirim oranlarını öğrenciye sunan okullar; öğrencilere bu sene kayıt olarak eğitimlerine online başlama ve sonrasında yurtdışında devam etme ya da 2021 yılında başlayabilme imkanları sunuyor.

MALTA

Malta’da tüm programlar örgün öğretime açılmış durumda. Dil eğitimi, lise, üniversite başvuruları yapılabiliyor.

FİYATLAR: Eğitim+ Konaklama+Gidiş dönüş uçak bileti dahil dil eğitimi paket fiyatları 13 hafta 3.480 Euro, 24 hafta 6.480 Euro’ya indirildi.

DUBAİ

Yükselen trend Dubai’de de tüm programlar açık durumda. Örgün öğretim başladı. Yine okul bazlı online eğitimler de yapılabiliyor.

FİYATLAR: Dubai’de 4 haftalık dil okulu fiyatları 1.462 dolardan, 36 haftalık fiyatlar ise 5.750 dolardan başlıyor.

TÜRK ÖĞRENCİLERİN EN ÇOK RAĞBET ETTİĞİ ÜNİVERSİTELERDE FİYATLAR NE OLDU?

❱University of Santa Monica (ABD) 9.000 dolar.

❱California State University (ABD) 13.000 dolar.

❱Windsor University (Kanada) 15.000 Kanada Doları.

❱Seneca College (Kanada) 15.000 Kanada Doları.

❱Bournemouth University (Ingiltere) 10.000 Sterlin.

❱Lazarski University (Polonya) 3.000 Euro.

❱Rudn University (Rusya) 4.000 dolar.

❱Tilburgh University (Hollanda) 9.000 Euro.

❱Jonkoping University (Isveç) 7.000 Euro.

❱Interational Balkan University (Makedonya) 22.500 TL.

❱Asya ülkelerindeki fiyatlar ortalama 3.000 Euro.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder