Pınar Gültekin olayında CHP'li milletvekilinin ismi neden açıklanmıyor?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sosyal medya, Muğla'da CHP'li bir vekilin Pınar Gültekin'in babasını arayarak "davadan vazgeçin" dediği iddiasını konuşuyor. Bu iddia doğruysa eğer bir milletvekili nasıl böyle insanlık dışı teklifte bulunabilir anlamıyorum. 

Bilmeyenler için anlatayım. CHP'li vekil Pınar’ın babasını aramış ve "Tamam böyle bir şey yaşandı. O aile de perişan. Zaten cezasını çekecek. Gel sen davandan vazgeç. Zaten kamu davası devam edecek." demiş.

Babanın cevabı ise, "Bunu duymamış olayım. Sizin kızınızı diri diri yakıp üzerine beton dökseler bunu ister misiniz?" olmuş.

Gültekin ailesinin avukatı Epözdemir, ''Pınar'ın babası Sıddık Bey, vekilin ismini davanın görüleceği 4 Ocak tarihinde açıklayacak.'' dedi.

Bu arada katilin annesi CHP’nin Muğla’daki bir ilçe yönetim kurulu üyesiymiş ve olaydan sonra istifa etmiş.

Madem kamu davası devam edecek Gültekin ailesinin davadan çekilmesi neyi değiştirecek?

Muğla'daki CHP'li 4 vekil iddiayı yalanlayarak kendilerinin ve partilerinin hedef alındığını savundu.

Bu vekilin isminin açıklanmaması ne anlama geliyor? Parti ve 4 vekil neden töhmet altında bırakılıyor?

CHP'li vekiller olayı yalanlamışlar. Öyleyse suç duyurusunda bulunacaklar mı?

Twitter'da Pınar Gültekin başlığı altına yazanları görünce insan kahroluyor. Partiler kendi arasında "Cineyetleri ve tecavüzleri sen daha çok saklıyorsun." yarışına girmiş gibi.

Pınar Gültekin, Aleyna Çakır, Şule Çet, Leyla Aydemir ve ismini sayamadığım yitip giden canlar...

Katilleri, tecavüzcüleri koruyup kollayan her kim varsa suçludan farkı yok. Bunun siyasi görüşle, partiyle ilgilisi yok. Yanlış yanlıştır.

Aleyna Çakır demişken...

Aleyna Çakır'ı öldürmekle suçlanan Ümitcan Uygun'un hesabı hacklendi. Pek çok kadının Ümitcan Uygun'a çıplak fotoğraf ve video gönderdiğini gördük.

Aklım almıyor, katil zanlısıyla ilişki kuran bu kadınların derdi ne olabilir?

Leyla Aydemir...

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan minik Leyla'nın müebbet hapis alan amcası tahliye edildi. Mesleğe başladığım ilk zamanlarda Leyla'nın ölüm haberini duyunca ofistekiler görmesin diye lavaboya inip ağlamıştım. Dün canım nasıl yandıysa bugün aynı yanıyor bu tahliye haberiyle.

Hangi siyasi partiye yakın hissedersek hissedelim bu davaların peşini bırakmayacağız. Çünkü bu parti üstü bir mesele, vicdan meselesi.

Ve gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu var.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder